صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

8. فروردين 1398 - 21:11
کد مطلب: 72922
آینه ای که روز های اخیر با هدف کاهش خطرات جاده ای در تنگ ماغر نصب شد، امروز توسط فرد یا افراد ناشناس شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛جاده تنگ ماغر یکی از جاده های پرتردد و گلوگاه اصلی محور پشتکوه به بخش مرکزی شهرستان بهمئی است که دارای پیچ های خطرناک با شیب تند، پرتگاه و در چند مورد زاویه دید کم است .

 در سالهای اخیر اقدامات خوبی در حوزه ایمن سازی به خصوص روکش آسفالت، خط کشی و نصب علائم هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی توسط مسئولان شهرستان در این محور انجام شد.

نقطه کوری در این جاده کوهستانی وجود دارد که از ابتدا تاکنون رانندگان هنگام تردد از این مسیر باریک و بدون دید،  اقدام به بوق زدن می کردند اما بارانهای سیل آسای اخیر و سیراب شدن زمین، خطرات ریزش کوه و سقوط اجسام سخت در جاده را بر اثر بوق زدن افزایش داد.

اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در همین راستا در نوروز امسال اقدام به نصب آینه در این نقطه خطرناک و مستعد بروز حادثه کرد.

 آینه سر پیچ جاده نقش بسیار مهمی در مناطق کوهستانی و در جاده‌های پر پیچ و خم دارد و حتی برای برخی از رانندگان به طور ویژه رانندگان خودروهای سنگین، حیاتی است.

 

نوع آینه سرپیچ جاده ها، آینه محدب است که بازتاب تصاویر آن در زاویه مخالف انجام می‌گیرد و یک شخص به کمک آن می‌تواند قسمت‌های خارج از دید خود را مشاهده کند و با این اقدام کم هزینه خطر تصادفات مرگبار شاخ به شاخ خودروها در نقاط کور به مراتب کاهش می یابد.

اما متاسفانه این اقدام خوب و پیشگیرانه مسئولان شهرستانی یک هفته هم دوام نیاورد و عده ای ناشناس آینه نصب شده را شکستند.

تصاویر:

نظرات کاربران

آخرین عناوین