صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

با حضور مسئولان آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفت؛
آغاز پنجمین المپیاد دورن مدرسه ای شهرستان بهمئی+تصاویر
29. مهر 1397 - 18:17
کد مطلب: 72655
مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ویژه دانش آموزان مدارس مختلف شهرستان بهمئی همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ مراسم افتتاحیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای مدارس شهرستان بهمئی همزمان با هفته تربیت بدنی در شهر لیکک برگزار شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در مراسم نمادینی که در مدرسه حضرت زینب (س)شهر لیکک برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ، تحصیل ، تهذیب و ورزش را سه شاخصه لازم برای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان دانست.

صادق جریده افزود : با توجه به افزایش روزافزون بیماریها و معضل چاقی در جوامع امروزی ، لازم است دانش آموزان با اهمیت دادن به درس و رعایت مسائل تربیتی و اخلاقی ، ورزش را فراموش نکرده و نه تنها خود بلکه خانواده را هم برای انجام ورزش ترغیب کنند .

وی گفت : یکی از اهداف مهم نظام آموزشی کشور تربیت نسلی شاداب و با است تا در کنار فراگیری علوم مختلف،  از سلامتی ، تحرک و پویایی لازم برخوردار باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در پایان سخان خود از مسئولان مدرسه حضرت زینب(س) شهر لیکک که در حوزه فعالیت های فرهنگی،ورزشی و تربیتی در کنار آموزش دانش آموزان فعال هستند، تقدیر ویژه کرد.

کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در این مراسم گفت: پنجمین دوره افتتاحیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با شعار مدرسه شاد،دانش آموز فعال و جامعه سالم می باشد.

اکبر وزش خاطرنشان کرد: ۴هزار دانش آموز در ۵۰مدرسه و مجتمع آموزشی تحت پوشش برنامه های ورزشی هفته تربیت بدنی قرار می گیرند.

وزش با گرامیداشت هفته تربیت بدنی افزود:برگزای ورزش صبحگاهی، افتتاحیه المپیاد ورزشی در همه مدارس و راه اندازی حیاط پویا و مسابقات ورزشی درون مدرسه ای در همه مدارس در رشته های فوتبال، فوتسال، هندبال، والیبال، تنیس روی میز،  بدمینتون، بازی های دبستانی، بومی محلی در روستاها،طناب زنی و طناب کشی، ورزش باخانواده، همایش پیاده روی دانش آموزی و همچنین پیاده روی کارکنان ستادی اداری اداره آموزش وپرورش شهرستان بهمئی از مهم ترین برنامه های هفته تربیت بدنی شهرستان می باشند.

وی گفت: دانش آموزان علاقمند در قالب پسر و دختر بصورت جداگانه در ۱۶ کلاس درون و برون مدرسه ای در کانون های ورزشی شرکت می کنند.

این کارشناس ورزشی آموزش و پرورش بهمئی در ادامه گفت: کانون های  ورزشی ما در داخل و خارج مدرسه از ابتدای هفته تربیت بدنی بصورت فعال در اختیار دانش آموزان می باشند.

وی از همه مسئولین آموزش وپرورش به خصوص مدیریت ورزش دوست، معاونین و مدیران مدارس،مربیان تربیت بدنی،مسئولان ستادی اداره کل آموزش و پرورش، سرگره های ورزشی انجمن های ورزشی و اصحاب رسانه شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم نمادین  بعد از رژه تیمی دانش آموزان در رشته های مختلف ورزشی و عبور از زیر قرآن کریم، سوگند نامه المپیاد توسط دانش آموزان قرائت و در پایان تیم های مختلف ورزشی دانش آموزی  به اجرای حرکات ورزشی پرداختند .

تصاویر ضمیمه:

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین