صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

1. دى 1394 - 0:08
کد مطلب: 67069

سایت خبری آوای ماغر/به قلم سید فرزاد نجات نیا:بر اساس تعالیم قرآن کریم وسخنان رسول گرامی اسلام اهتمام به امور مسلمین و دستگیری و حمایت مظلومان واجب وتکلیف شرعی برای هر مسلمان است. حدیث شریف نبوی در اصول کافی که میفرماید: »مَنْ اَصْبَحَ ولا یَهْتمَ با مور المسْلِمینْ فَلَیسَ بِمُسْلِمْ« كسي كه صبحش را شروع كند ولي غصه و درد ديگر مسلمانان را نداشته باشد مسلمان نيست.

 

همه ما را بر آن می دارد تا نسبت به فریاد مظلومیت مسلمانان شیعه که در یورش ارتش نیجریه به منزل شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان این کشور- که در این حمله ناجوانمردانه خود و همسر به سختی مجروح، پسرش (سید علی)، معاونش، دکتر مصطفی سعید مدیر رسانه‌ای جنبش اسلامی، رهبر ارشد بانوان و سخنگوی جنبش اسلامی و بیش از 500 تن از شیعیان- به شهادت رسیدند احساس وظیفه نماییم وقدمی برداریم.

 

به گزارش منابع آگاه نیروهای ارتش نیجریه در تلاش برای بازداشت شیخ ابراهیم الزکزاکی به خانه وی در شهر «زاریا» یورش بردند.این اقدام تازه علیه شیعیان و شخص «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان به بهانه تلاش برای ترور رئیس فرمانده ارتش این کشور از سوی نظامیان این کشور صورت گرفت؛‌ ادعایی که به شدت از سوی جنبش اسلامی نیجریه و شیعیان رد شد. در سالهای قبل نیز گروه تروریستی بوکوحرام که به طور همه جانبه ازطرف صهیونیستها و دلارهای نفتی وهابیون سعودی برخورداراست، در عملیاتهای مختلف به کشتار شیعیان این کشور اقدام کرده است. ازجمله در روز قدس سال قبل سه تن از پسران ایشان بنام (سید محمد، سید حمید و سید احمد)و جمعی از شیعیان نیجریه به شهادت رسیدند. و این گروه تروریستی بوکوحرام در اقدامی دیگر ۳۰۰ نفر از دختران مسلمان را به جرم تحصیل ربوده بود.

 

شبیه به این اقدامات سلفی- تکفیری را در سال قبل که منجر به شهادت علامه شیخ حسن شهاته ازاساتید مبرز الازهر مصر گردید را به فجیع ترین وضع، شاهد بودیم. حسن شهاته درابتدا شافعی مذهب بود که بعد از تحقیق و تفحص شیعه شد ودر کرسی استادی از مکتب حقه تشیع علوی دفاع وجمع زیادی از اهل سنت شافعی (که محب اهل بیت هستند) را به تشیع هدایت کرد.

 

انقلاب اسلامی با رویکردی دینی و معنوی به الگویی الهام بخش برای همه نهضت های آزادی بخش دنیا از آمریکای لاتین گرفته تا آفریقا و مسلمانان جهان از جمله شیعیان تبدیل شده است. در پی آن شیعیان به تاسی از انقلاب ایران تشکیلاتی تر شده و خواسته‌های نوینی راطرح ریزی نموده، و نیازبه حمایت و تقویت بیشتر در عرصه های فرهنگی، سیاسی و بین المللی و... دارند.

 

برخلاف شیعیان لبنان و عراق که از جایگاه قوی سیاسی دراین کشورها برخوردارند شیعیان عربستان، پاکستان،افغانستان، یمن، بحرین، نیجریه و کشمیرو... در وضعیت آسیب پذیری جدی قرار دارند ومقامات این کشورها متهم به مماشات در قتل‌عام شیعیان هستند. درمیان صدها ترور صورت گرفته حتی یک مورد نیز منجر به مجازات عاملان نشده است.

 

بدون هیچ تردیدی حوادثی از این سنخ، ازجمله حادثه تروریستی پاریس محکوم است؛ اما این فقط مردم پاریس نیستند که قربانی تروریسم هستند بلکه همه کشورهای ذکرشده سالهاست قربانی میدهند، از طرفی شاهد سانسور رسانه ای و سکوت مدعیان حقوق بشرمی باشیم.هرچند در این اتفاقات عمدتا رد پای صهیونیزم بین الملل، دولتهای اروپایی و آمریکایی دیده می شود.

 

انتهای پیام 

نظرات کاربران

آخرین عناوین