صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. ارديبهشت 1401 - 20:25
کد مطلب: 74246
اعضای کانون بسیج فرهنگیان با مسئول دفتر نمایندگی ناحیه بهمئی در روز معلم و عقیدتی سیاسی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر : سروان پاسدار جهانگیر آشنا مدیر کانون بسیج فرهنگیان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی ضمن عرض تبریک هفته عقیدتی و سیاسی و روز معلم گفت:در ادوار مختلف تاریخ بشر اندیشمندانی در عرصه فرهنگ، علم و دانش درخشیده اند که بسان مشعل فروزانی فرا راه زندگی انسان های دیگر را روشن ساخته و کوشیده اند تا با عرضه فکر و اندیشه ای نو انسان جستجوگر و تشنه حقیقت را در رسیدن به مقصد و هدف نهایی رهنمون باشند. در رأس این هرم انسانی، انبیاء بزرگ الهی و امامان معصوم علیهم السلام قرار دارند. به دنبال آنان عالمان و دانشمندان اسلامی که به حق وارثان این رسالت بزرگ هستند، جای دارند که پرچم این حرکت عظیم را بر دوش گرفته و تا پای جان به پیش رفته و می روند.

 

 

وی ادامه داد :شهید آیت الله مرتضی مطهری که امام بزرگوارمان وی را درختی پرثمرش نامید و فرزند عزیزش خواند، یکی از این ستاره های درخشان است که با درآمیختن عمل با ایمان، و اخلاق با عرفان، برهان با قرآن، علم با حکمت، و نیز امتزاج هدایت جامعه با شهادت خویش، از خود چهره ای تابناک برای راهنمایی جامعه ظلمت زده عصرش ساخت، و همانند شمعی خود بسوخت و پیرامون خود را با شعاع انوار تابناکش، روشن نمود.

 

 

آشنا در ادامه اظهار داشت :اینک در سالروز شهادت این اسوه علم، اخلاق و مجاهدت، این عاشق از خود رسته و به حق پیوسته، به جاست برای نمایاندن تبانی و توطئه های دشمن که با تیشه افکار التقاطی و وارداتی به جان معارف اسلام ناب محمدی (ص) و ایده های مطهّر علوی (ع) افتاده، و با هجمه های پی درپی قصد تزلزل در ارکان اسلام، و پایه های تشیع را دارند، تا نگاهی به جایگاه این متفکر گرانقدر در اندیشه امام خمینی داشته باشیم.

 

سرهنگ مهدی غلامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی در این دیدار ضمن تبریک این روز مهم گفت : هفته معلم و عقیدتی سیاسی سپاه ، پیوند و‌گره خورده است و این دو برنامه ها و اهداف مشترک بسیار دارند. 

 

وی ادامه داد : همه ما بدانیم وظیفه عقیدتی، سیانت از بسیج در همه زمینه ها است و از مجموعه آموزش و‌پرورش انتظار همکاری ویژه در زمینه های مشترک سپاه و آموزش و‌پرورش را داریم. 

 

حجت‌الاسلام عرفانی در این نشست گفت : معلمین جانشین پیغمبر بر روی زمین هستند و همه ما به نوعی بنده معلمین هستیم.

وی ادامه داد : هدف پیامبران تعلیم کتاب و حکمت بود واین دو به معنی آموزش و پرورش ما انسان هاست.

 

عرفانی اظهار داشت : شخصیت همه ما برخواسته از تربیت معلمین است وهمه ما از چوب تربیت معلمین گذشته ایم و‌ما وظیفه داریم در هر عنوان و‌پست و‌مقامی که هستیم ، سپاسگزار و قدردان معلمان باشیم. 

 

وی در پایان این روز وهفته معلم را به همه معلمین تبریک گفت.

نظرات کاربران

آخرین عناوین