صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

30. خرداد 1398 - 13:49
کد مطلب: 73101
همایش هم اندیشی طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانه بهمئی با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مسئولان و مربیان طرح اوقات فراغت شهرستان در سالن آمفی تئاتر شهر اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛همایش هم اندیشی طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانه بهمئی با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مسئولان و مربیان طرح اوقات فراغت شهرستان در سالن آمفی تئاتر شهر اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

این همایش با مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی مبنی بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای مربیان و جامعه هدف طرح اوقات فراغت تابستانه و تاکیدات امام جمعه شهرستان اجرا شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی در این همایش با تاکید بر لزوم کیفی سازی برنامه های غنی سازی اوقات فراغت، گفت: در نظام ارزش گذاری، انسان بودن به تعداد و آمار نیست بلکه به تاثیراتی است که در جامعه می گذارد.

حجت السلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:قرار است تابستان امسال یک عملیات فرهنگی بنام غنی سازی اوقات فراغت تابستانه در شهرستان اجرا کنیم که همه باید در قسمتی از پازل این عملیات ساماندهی شوند.

وی با بیان اینکه فرهنگ زیرساخت همه چیز است، افزود: در شهر ما اگر همه با هم فریاد بزنیم و شعار سردهیم، کارهای فرهنگی به پیش نمی روند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی گفت:باید تعارف را کنار بگذاریم و مواظب باشیم تا با برنامه ریزی دقیق و منسجم در توسعه فرهنگی و غنی سازی اوقات فراغت نقش موثری ایفا کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی در این همایش گفت:ایام درسی بار کار فرهنگی بیشتر بر دوش آموزش و پرورش بود که جای تقدیر دارد اما اکنون باید برنامه ریزی همه نهادهای فرهنگی به گونه ای برای غنی سازی اوقات فراغت تابستان دانش آموزان و سایر جامعه هدف باشد.

حجت الاسلام ویسی نژاد گفت:اگر بخواهیم همه به صرف قانون عمل کنیم،برنامه ها عقب می مانند، ما باید کار جهادی کنیم و از ظرفیت های فرهنگی استفاده کنیم.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی در این همایش گفت:بیشتر برنامه های اوقات فراغت به دانش آموزانی بر می گردد که سال تحصیلی آنها به پایان رسید و حالا باید با کیفی سازی برنامه ها، آنها را دچار خستگی و دلزدگی نکنیم.

صادق جریده تصریح کرد: کمبود کولر و برق از چالش های اساسی ما برای اجرای برنامه های آموزشی- فرهنگی در تابستان است اما با همین شرایط هم در چند نقطه شهری و روستایی آمادگی همکاری با سایر دستگاه ها را داریم.

وی افزود:در طول سال تحصیلی آسیب های اجتماعی بزرگترین معضل مدارس و جامعه ماست و فضای مجازی یکی دیگر از آسیب ها و معضلات است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی با تاکید بر لزوم افزایش مهارت های زندگی در دانش آموزان، گفت: آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان از ضروریات است؛چه ارزشی دارد دانش آموزی با معدل 20قبول شود اما نتواند بند کفش خود را به درستی ببندد یا ارتباطات اجتماعی بلد نباشد؟

جریده با بیان اینکه حدود 8هزار دانش آموز داریم که 60درصد آنها در حوزه شهری ساکن هستند، افزود: مشکل دیگر ما برای اجرای برنامه های فرهنگی تابستانه کمبود وسایل نقلیه برای ایاب و ذهاب دانش آموزان است.

وی در پایان سخنان خود از مسئولان مجری طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانه خواست تا در فضای مجازی و حقیقی اطلاع رسانی بیشتر و دقیق تری انجام دهند.

 

فرماندار بهمئی در این همایش با تاکید بر اینکه حضورافراد در طرح غنی سازی اوقات فراغت باید موثر و هدفمند باشد، گفت: باید در پایان تعطیلات بتوانیم ادعا کنیم  جامعه هدف ما توانستند مهارت هایی را یاد بگیرند که در زندگی آنها مورد نیاز است.

حکمت اله سنایی تصریح کرد: مجریان در کنار توجه به سایر حوزه ها، به معرفی کتاب های تربیتی بپردازند.

وی افزود:نکته بعد جذابیت برنامه هاست که دانش آموز بعد از یکسال تحصیلی بتواند با نشاط از آنها استقبال کند.

سنایی با تقدیر از امام جمعه شهرستان برای برگزاری منظم نشست شورای فرهنگ عمومی، گفت: اگر به فضای فراغت ورود نکنیم دیگران مانند موبایل ها و شبکه های اجتماعی که شایستگی تربیت را ندارند، جلوتر از ما ورود می کنند.

فرماندار بهمئی در پایان گفت:در واقع تمامی این برنامه ها برای توسعه فرهنگی است و با فرهنگ بودن یعنی قدرت برقراری ارتباط مسالمت آمیز با دیگران به تعبیری دیگر فردی با فرهنگ است که از پیشرفت هم نوع خشنود و راضی باشد.

 

جهانگیر آشنا، فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزشی بهمئی در این همایش به تشریح طرح شهید بهنام محمدی با هدف تربیت مجموعه جوان مؤمن و انقلابی

پرداخت و از مدیریت آموزش و پرورش که نهایت همکاری داشتند، تقدیر کرد.

در این همایش امام جمعه شهر لیکک تاکید کرد: لازم است جشنواره تابستانی جوانان بهمئی با محوریت شهرداری لیکک با هدف ایجاد امید، دین باوری و نشاط در دهه اول شهریور ماه در شهرستان اجرا شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در این همایش قول مساعد داد تا در تامین هزینه اردوهای درون شهرستانی(اعزام به امامزاده دوسیدالله) با دستگاه های فرهنگی شهرستان بهمئی همکاری کند.

تصاویر مربوط به این همایش را در ادامه مشاهده کنید:

نظرات کاربران

آخرین عناوین