صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

18. اسفند 1396 - 13:28
کد مطلب: 72226
امام جمعه شهر لیکک گفت:عده ای به خاطر جمع آوری چند رای بیشتر و غصب یک پست و یک صندلی، داد می زنند که زنان آزاد باشند و بگذارید زنان خود انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ خطبه های امروز نماز جمعه شهر لیکک به امامت حجت السلام سید محمد یوسف افزوغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک ابتدا با گرامیداشت روز زن و تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س)، گفت: زن قبل از اسلام جایگاهی نداشت اما با ظهور اسلام ارزش و جایگاهی والا پیدا کرد.

افروغی با اشاره به رسیدن به جایگاه دوباره زنان از ابتدای انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره)، گفت: در زمان دورِ قبل از پهلوی ها زن جایگاهی نداشت و قبل از آن کشورهایی که به ظاهر متمدن بودند، زن را عددی به حساب نمی آورند و تنها به عنوان یک کالا از آن استفاده ابزاری می کردند.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد: عده ای روشنفکر نما در جامعه با شعار های آزادی زنان به دنبال تخریب جایگاه زن در جامعه هستند.

افروغی افزود: هر شغل زنی که مردی می تواند آن را انجام دهد، منجر به بیکار شدن یک جوان و فروپاشی یا عدم شکل گیری چند خانواده می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ وظیفه ای مهم تر از مادری و فرزند پروری برای یک زن وجود ندارد، گفت: مشکلاتی دیگری که از اشتغال زنان در جامعه ایجاد می شود، سوء استفاده از آنهاست.

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:عده ای به خاطر جمع آوری چند رای بیشتر و غصب یک پست و یک صندلی، داد می زنند که زنان آزاد باشند و بگذارید خود انتخاب کنند ؛ فردا هر کاری به بازار بیاید آیا باید بگذاریم هر کس خود انتخاب کند؟

افروغی افزود:نباید هر کس تحت عنوان تثبیت جایگاه خود به کارهای غیر فرهنگی و مبارزه با فرهنگ بپردازد.

وی گفت:معصومین قابل انتقاد نیستند ؛الگوی معمولی نیستند، اگر عصمت معصوم را خدشه دار کنید، حداقل به شرک و در نهایت به کفر می انجامد و اگر به عصمت معصوم تشکیک وارد کردیم به آیات قرآن هم کفر  می ورزیم و دین را زیر سوال می بریم.

افروغی تصریح کرد:ما در استبناط آیات داریم که قول و فعل معصوم بر ما واجب است. آیا دولت از امام زمان (عج) هم بالاتر است که می شود به امام معصوم انتقاد کرد اما نمی توان به دولت انتقاد کرد؟

وی افزود:در منشور اخلاقی، سیاسی و دینی ما انتقاد با پیشنهاد و راهکار توصیه شده است ،دقت کنیم در کشور تفکیک به وجود نیاوریم که یک وقت منتقدین بی عقل خطاب شوند.

امام جمعه شهر لیکک با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: شهدا را باید همیشه یاد کنیم .

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها