صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

2. فروردين 1396 - 12:45
کد مطلب: 71503
منطقه گردشگری تنگ ماغر در بهاری ترین روزهای سال با امکانات مناسب تفریحی و رفاهی و در اوج زیبایی و سرسبزی میزبان گردشگران نوروزی است.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر ،منطقه گردشگری ماغر در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهر لیکک، مرکز شهرستان بهمئی در تنگه ای زیبا و سر سبز واقع شده است .

 

 

جاده ارتباطی تنگ ماغر به بخش سرآسیاب یوسفی و شهرستان لنده یکی از جاده های قدیمی منطقه بود که در گذشته بخش ماشین روی این جاده پر پیچ و خم به همین تنگه منهتی می شد و مردم مجبور بودند بقیه مسیر را با چهار پایان طی کنند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی این جاده ارتباطی تا دورترین روستاهای شهرستان گسترش یافت.

 

اکنون این جاده ارتباطی استانهای جنوب و جنوب غربی کشور را به مرکز و شرق کشور متصل می کند که مسافران نوروزی می توانند با انتخاب این منطقه زیبا بهمئی به عنوان یک ایستگاه امن و با امکانات مناسب تفریخی و رفاهی، هم در اردوگاه ماغر توقف کرده و استراحت کنند و هم از مناظر طبیعی و باستانی این منطقه بکر در کنار خانواده خود لذت ببرند.

 

 

وجود باغات، چشمه‌های آب شیرین، اردوگاه تفریحی ایجاد شده با امکانات مناسب و درختان سرسبز بلوط باعث شده گردشگران زیادی در تمام فصول سال این مکان را به عنوان مقصد سفرهای  تفریحی و گردشگری خود انتخاب کنند.

 

 

بررسی باستان شناسان بر روی صخره های باستانی تنگ ماغر  شواهد تاریخی حاکی از این است که اين منطقه از جمله محل تفريح حكمرانان و پادشاهان دوره ساساني بوده و  در بخشهايي از اين مسير راه شاهي موجود تاييد كننده اين واقعيت است .

 

آثار معماری صخره‌ای تنگ ماغر مربوط به دوره ساسانیان است که در ۲ آبان سال ۱۳۸۲ خورشیدی با شماره ثبت ۱۰۵۷۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

بهار امسال هم تنگه سر سبز و باستانی ماغر بهمئی مهمانان زیادی از سراسر ایران به خصوص جنوب و جنوب غرب کشور دارد.

 

تصاویر ضمیمه:

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

چه فاید که مسئولان محترم باید فکری به حال ماغر کنند تا مردم بهمعی هم مثل شهرهای دیگر لذت ببرند ولی متاسفانه هر کس به فکر خودش است تا عوضش کردن هزار بهانه دارد.

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها