صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

6. اسفند 1395 - 14:11
کد مطلب: 71440
امام جمعه شهر لیکک با تحلیلی از مواضع چند کشور منطقه علیه ایران، عربستان را گاو شیرده آمریکا خواند و همه این حرکات را برای منحرف کردن اذهان عمومی از مسئله فلسطین دانست.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،نماز جمعه امروز شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در مسجد صاحب الزمان(عج) اقامه شد.

 

افروغی در خطبه های امروز با اشاره به بيانات بسيار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامى در ششمين كنفرانس بين‏المللى حمايت از انتفاضه فلسطين و در جمع رهبران گروه هاى فلسطينى، مسأله فلسطين مهم‏ترين و محوری ترين مسأله جهان اسلام نامید.

 

وی گفت:مقام معظم رهبری با اشاره به طرح‏ هاى دشمنان براى منحرف كردن مسلمانان از مسئله اصلى جهان اسلام یعنی فلسطین،‏ بر لزوم هوشمندى مبارزان فلسطينى و خوددارى از افتادن در طرح دشمن‏ تاکید داشت و فرمود: نشانه‏هاى اُفول رژيم صهيونيستى‏ مشاهده می شود و رمز پیروزی مردم فلسطین مقاومت است.

 

افروغی با تحلیلی از مواضع سیاسی و امنیتی عليه ايران در اجلاس مونيخ  و همنوايى اسرائيل، عربستان و تركيه علیه ایران، گفت:در اجلاس امنيتى مونيخ، شاهد مواضع مشترك مقامات آمريكايى، رژيم صهيونيستى، تركيه و عربستان عليه جمهورى اسلامى ايران بوديم.

 

وی با اشاره به شكل‏گيرى جبهه منطقه‏اى عليه ايران و جبهه های مقاومت،  گفت: هم‏سويى مواضع مشترك اين كشورها عليه جمهورى اسلامى ايران، امرى تصادفى نيست و شواهد و قرائن فراوانى حكايت از هماهنگى‏هاى اين كشورها براى مهار نفوذ منطقه ‏اى ايران دارد.

 

افروغی تصریح کرد: عربستان سعودی مانند گاو شیردهی برای آمریکاست ، و آمریکا تا این گاو شیر دارد و تنها براى بهره‏ گيرى خود از عربستان به این گاو شیرده علوفه می دهد .

 

امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر حفظ شان ایام فاطمیه، گفت: حضرت فاطمه(س) مدافع ولایت بود و خط ولایت فقیه با تلاشهای مجاهدانه حضرت زهرا(س) حفظ شد.

 

افروغی افزود:سراسر زندگی حضرت فاطمه(س) الگویی برای هدایت مسلمانان جهان در تمامی ادوار است و مخفی ماندن قبر مطهر آنحضرت هم طبق وصیت ایشان و در همین راستا بود.

 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه داریم به انتخابات نزدیک می شویم و شهرستان ما در حوزه انتخابات شوراها دارد رنگ و بوی انتخابات می گیرد، توصیه می شود از معرفی کاندیدای قومی و طایفه ای دست برداریم و به جای آن احزاب و جناح های سیاسی کاندیدا معرفی کنند تا هم فضای اخلاقی رعایت شود و هم افراد توانمند انتخاب شوند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین