صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

24. دى 1395 - 11:12
کد مطلب: 71295
رئیس اداره میراث فرهنگی بهمئی با بیان اینکه شهرستان بهمئی ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری منطقه را دارد، بر لزوم استفاده بهینه از ایام نوروز جهت معرفی شهرستان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،اولین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر های نورزی شهرستان بهمئی با حضور مسئولان و ستادهای مختلف شهرستان در فرمانداری بهمئی برگزار شد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی در این برنامه بر لزوم استفاده کامل از فرصت سفرهای نوروزی جهت معرفی شهرستان بهمئی به هموطنان تاکید کرد.

 

اسفندیار اباب ضمن تشریح برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان در نوروز96، گفت: با برنامه ریزی های این ستاد در نشست های بعدی تعداد پایگاه اطلاع رسانی و مکانهای مورد نیاز جهت استقرار آنها اعلام می شود.

 

این کارشناس باستان شناسی با اشاره به جاذبه های چندگانه باستانی شهرستان بهمئی، افزود: شهرستان بهمئی با داشتن آثار باستانی به خصوص تنگه باستانی سروک و آثار کم نظیر موجود در آن و جاذبه های دیگر باستانی، طبیعی و مذهبی می تواند به یکی از قطب های گردشگری منطقه تبدیل شود.

 

اباب تصریح کرد: جاذبه های گردشگری شهرستان بهمئی هم متنوع و زیبا هستند که نیاز به معرفی به گردشگران دارند و  ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی جاذبه ها و توسعۀ گردشگری شهرستان است.

 

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی شهرستان بهمئی گفت: برپایی نمایشگاه صنایع دستی شهرستان، اجرای برنامه های فرهنگی مرتبط با ایام نوروز، برپایی ایستگاه های راهنمایی مسافران و گردشگران نوروزی و معرفی آثار باستانی و جاذبه های گردشگری شهرستان با استفاده از بنر،پوستر، کتابچه و فضای مجازی از مهم ترین برنامه های ما در ایام نوروز می باشد.

 

اباب در پایان از تمامی مسئولان شهرستان خواست تا ضمن همکاری با ستاد تسهیلات سفر شهرستان، از فرصت ایام نوروز بیشترین استفاده را جهت معرفی شهرستان بهمئی به گردشگران و مسافران نوروزی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

جناب اقای اباب راه های دسترسی به اماکن تاریخی شهرستان بهمئی نیاز مبرم گردشگران هستند این مکان های تاریخی به علت صعبالعبور بودن هنوز برای خانواده های بهمئی ناشناخته هستند تا چه برسد که گردشگران می طلبد که فرماندار و مسئولین مرتبط با عمر جذب گردشگر و رونق اقتصادی در دامنه تنگ ساولک و راه ارتباطی مناسب جهت جذب گردشگر تلاش شود و یک راه ارتباطی از دامنه تنگ ساولک به طرف سنگ ها و نقوش برجسته احداث گردد تا دیگر شاهد آمدن گرشگران از اصفهان و نبود راه ارتباطی مناسب برای گردشگر و خانواده آن را شاهد نباشیم . خود بنده به عنوان یک شهروند به علت نبود راه ارتباطی نتوانستم از نزدیک با خانواده از سنگ نوشته های تاریخی ساولک دیدن داشته باشیم تا اینکه انتظار داشته باشیم شهرستان های همجوار و سایر استان ها از این مکان ها دیدن داشته باشند. نیاز است کار شود کار کار نه بنر بنر

نظرات کاربران

آخرین عناوین