صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. اسفند 1401 - 21:15
کد مطلب: 74647
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور نمازگزاران در شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد هم‌زمان با سراسر نقاط کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور نمازگزاران در شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد هم‌زمان با سراسر نقاط کشور برگزار شد.

 

یاسوج:

آیت‌الله نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شهر  یاسوج در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان بیان داشت: آنچه را که خداوند دستور داده اجرا کنید و آنچه را که نهی کرده است پرهیز کنید تا هم در دنیا و هم در آخرت عاقبت‌به‌خیر بشود.

 

وی بیان داشت: همه مشکلات ما از این است که کارهای را بر خلاف نظر پروردگار انجام می‌دهیم.

 

آیت‌الله نصیر حسینی خاطرنشان کرد: خداوند فرموده است اگر انسان‌ها اهل تقوا بودند همه نعمت‌ها را به سمت آن‌ها گسیل می‌کردم اما انسان‌ها طغیان گر هستند.

 

وی گفت: خداوند لحظه‌به‌لحظه رزق و روزی می‌دهد، همه نعمت‌ها از آن خداوند است.

 

وی بیان کرد: فرمان خداوند لازم اجرا است و باید اجرا بشود برخی‌ها می‌گویند چه لزومی دارد حجاب داشته باشیم و خمس، ذکات بدهیم این‌ها نافرمانی از فرمان پروردگار است.

 

امام‌جمعه شهر یاسوج ادامه داد: ما در اجرای دستورات خداوند ضرر نمی‌کنیم چه در دنیا و چه در آخرت به آرامش ابدی خواهیم رسید.

 

آیت‌الله نصیر حسینی عنوان کرد: برخی‌ها که به دنبال تکبر هستند و فریب ظواهر دنیا را می‌خواند اگر وضع مالیش خوب شد متکبر می‌شود.

 

وی گفت: همه ما از دنیاخواهیم رفت و کار ما در دنیا تمام می‌شود در آخرت جای عمل نیست بلکه آنجا نتیجه اعمال دنیای انسان‌ها است.

 

امام‌جمعه شهر یاسوج  افزود: آخرت نتیجه اعمال دنیای شماست، خداوند می‌فرماید تا خودتان در دنیا هستید به فکر آخرت خود باشید و برای آخرت خود توشه جمع‌آوری کنید، انسان به دنبال بقا‌ء است تا از بین نروند و این تمایل به بقاء را خداوند در فطرت انسان قرار داده است.

 

وی عنوان کرد: فطرت یعنی خواستگاه درونی انسان و خداوند درون انسان چیزی‌های قرار داده است که آن فطرت است.

 

آیت‌الله نصیر حسینی ادامه داد: وقتی انسان تمایل به بقاء ابدی دارد یعنی انسان فناناپذیر است و دنیای پس از مرگ وجود دارد اما در آخرت بر اساس اعمال دنیوی خود توشه می‌گیرد.

 

امام جمعه شهر یاسوج بیان کرد: جرم شرک سنگین است و آثار آن ابدی است پس کسی که شرک می‌ورزد تا ابد در آتش جهنم است.

 

وی عنوان کرد: تلاشهای بسیاری دشمنان می‌کنند تا جوانان ما را در مقابل دین و انقلاب اسلامی قرار دهید اما جوانان ما انسان‌های باکرامتی هستند و آن‌ها را باید از طلا گرفت.

 

وی گفت: باید برای رفع مشکلات جوانان تلاش شود تا آن‌ها از راه راست منحرف نشوند.

 

وی ادامه داد: به ایام نورزور این عید باستانی نزدیک می‌شویم و باید در این ایام تلاش کنیم تا دست هم دیگر را بگیرم و افرادی که توانایی مالی خوبی ندارد را در این ایام تنها نگذاریم.

 

آیت‌الله نصیر حسینی بیان کرد: درختان باعث شادابی می‌شوند و باید از قطع درختان جلوگیری شود و استان پوشش طبیعی بسیار زیبایی دارد که باید از طبیعت حفاظت شود، گیاهان دارویی زیادی در کوه‌های یاسوج وجود داشت که در چند سال گذشته ریشه‌کن شده است و همه باید همت کنند تا این گیاهان باارزش از بین نروند.

 

امام‌جمعه یاسوج افزود: نگذاریم این گیاهان باارزش از بین بروند و هرکدام از این پوشش‌های طبیعی که خداوند آفریده است باارزش هستند و باید در مراقبت از این نعمت خدادادی تلاش روزافزون کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: با تمام تلاش‌های که دشمنان می‌کنند باید برای رضایت و خوشنودی خداوند تلاش کنیم.

 

آیت‌الله نصیر حسینی گفت: امروز در فضای مجازی خیلی از ارزش‌ها را زیر سال برده‌اند و برخی‌ها نعوذبالله حتی خداوند را قبول ندارند.

 

وی عنوان کرد: اگر انسان آمادگی عملی و فکری، روحی نداشته باشد از بین می‌رود.

 

وی ادامه داد: اگر ما متوجه شخصیت بزرگ امام عصر (عج) شویم دیگر درراه گمراهی قدم نخواهیم گذاشت.

 

نماینده ولی فقه خاطرنشان کرد روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را به نیروهای خدوم وزارت اطاعات تبریک می‌گوییم و این افراد در میان مردم و با مردم هستند و در همین جنگ ترکیبی اخیر شبانه‌روز زحمت کشیدند تا بتوانند با این گروه‌های فتنه‌گر تروریستی مقابله کنند، این‌ها تلاش دارند که امنیت مردم حفظ شود.

 

وی در پایان گفت: مردم نیز اگر توطئه‌های امنیتی را مشاهده کردند به این نیروهای خدوم گزارش دهند.

 

 *****************

 

گچساران:

 

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی، امام‌جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت: در روایات ائمه معصوم علیهم‌السلام از نیمه شعبان به‌عنوان «لیله‌القدر» دیگر هم یادشده است، حقیقتاً تنها راه نجات بشریت حُب اهل‌بیت علیهم‌السلام خواهد بود.

 

وی افزود: بنابراین مشکلات با حرف مرتفع نمی‌شوند و آقای عالم بیشتر از همه ماها در تأخیر امر ظهور ناراضی هستند و این از اقدامات ما است، به‌جای اینکه از وقتمان در ایجاد معرفت و بینش الهی بهره ببریم به مقابله باهم پرداخته‌ایم درحالی‌که همه مسلمان و به‌ویژه شیعیان جهان باید باهم متحد، یکدل و منسجم شوند تا در کار ظهور نیز تعجیل شود.

 

خطیب جمعه گچساران ادامه داد: شنبه 13 اسفندماه میلاد حضرت علی‌اکبر و عزیزترین جوان عالم است که شبیه‌ترین فرد ازنظر چهره و خلق‌وخو به پیامبر اکرم (ص) بودند و این روز خجسته را به همه مؤمنین و مؤمنات تبریک عرض می‌کنم. پس جوانان عزیز بدانید که الگوی شما حضرت علی‌اکبر است که در عالم نظیر ندارد اگرچه آینده روشن جوانان در گروه خودباوری است.

 

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: روایت داریم که اگر جوان؛ معرفت، خودشناسی و خداشناسی پیدا کند مقام این جوان برابر با 72 تن از اولیای الهی خواهد بود و نکته دیگر اینکه باید خودمان به جوانان هم‌بها بدهیم و باید به رشد فکری و اخلاقی جوانان توجه ویژه داشته باشیم. حضرت آقا می‌فرمایند که به نسل جوان امروز کشورمان اعتماد دارم چراکه خواهند توانست نقش تاریخی خود را در همه امتحانات ایفا کنند.

 

امام‌جمعه گچساران گفت:14 اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد به دستور حضرت امام (ره) در سال 57 است که به نام احسان و نیکوکاری نام‌گرفته است. در آستانه عید نوروز هستیم و لازم است هوای محرومین و مستضعفین را داشته باشیم؛ بنابراین نیکوکاری مقامی بس بزرگ است و هرکسی باید تلاش کند به این مهم دست یابد و همه هم باید تلاش کنیم که فقر را ریشه‌کن کنیم.

 

وی افزود: یکشنبه 14 اسفندماه نیز روز ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه نام‌گذاری شده است. قرض دادن به مؤمن مانند این است که به خداوند قرض بدهید و تلاش کنیم دست مردم نیازمند را بگیریم و باید فرهنگ قرض السنه را ترویج دهیم.

 

خطیب جمعه گچساران ادامه داد:15 اسفندماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی است، درخت برای زندگی انسان‌ها است و انسان‌ها باید از طبیعت صیانت کنند همه و همه باید در ترویج درختکاری و صیانت از منابع طبیعی کوشا باشیم.

 

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: چهارشنبه نیمه شعبان است که تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. این روز هم روز جهانی مستضعفین و هم روز سربازان گمنام امام زمان نام‌گذاری شده است. امنیت امروز ما به‌واسطه فداکاری نیروهای امنیتی کشورمان است چراکه خدمت بزرگی به مردم انجام می‌دهند که باید اقدامات این عزیزان را قدر بدانیم.

 

امام‌جمعه گچساران گفت: مقام معظم رهبری فرمودند این افتخار شمارا بس که امام (ره) سینه‌هایتان را به مدال سربازی امام زمان (عج) مفتخر کرد؛ و وزارت اطلاعات باید 100 درصد انقلابی بماند و انقلابی هم عمل کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات مصلای این شهرستان افزود: انتظار این است که مشکلات مصلای 30 ساله را خاتمه بدهیم. برخی مشکلات از سوی برخی نهادها وادارات مرتفع شد و هنوز کارهای دیگری باید انجام شود که به‌نوبه خودم تشکر می‌کنم؛ اما ای مؤمنین و مؤمنات شما هم به یاری بیایید و هرکسی در حد توانش کمک کند.

 

خطیب جمعه گچساران ادامه داد: از عزیزان اداره صمت هم انتظار داریم فکری کنند. گرانی از حد گذشت و اصلاً نمی‌شود دیگر تحمل کرد، بنابراین نظارت‌ها بر بازار بیشتر شود چراکه کالاهای همسان بعضاً باقیمت‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

 

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: و الله انسان از این وضعیت معیشتی محرومین و مستضعفین خجالت می‌شود دولتمردان کاری کنند و این وضعیت معیشت افسارگسیخته و گرانی‌ها را مرتفع کنند چراکه فشار بروی اقشار ضعیف جامعه است.

 

 *****************

 

چرام:

 

حجت‌الاسلام سیدنوراله افشار، امام‌جمعه چرام امروز، ۱۲ اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چرام، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در وصف سربازان گمنام امام عصر (عج) فرمودند: وزارت اطلاعات در حقیقت یک پایگاه عظیم مبارزه و جهاد است. این وزارتخانه یکی از بهترین و باوفاترین مجموعه‌های برآمده از انقلاب است. از زمان تاسیس وزارت اطلاعات، فرزندان هوشیار این مرزوبوم، توطئه‌های زیادی را خنثی کردند و اگر فداکاری این عزیزان نبود، آرامش و امنیت ما متزلزل می‌شد. این پرسش اساسی برای بسیاری از ما به وجود می‌آید که اگر ایران بزرگ، چنین سربازان گمنامی را نداشت آیا واقعاً می‌توانستیم در سایه‌سار امنیت و آسایش به این‌همه دستاوردهای علمی، فرهنگی، اقتصادی و غیره دست‌یابیم؟

 

وی افزود: افرادی که به دلیل مسائل امنیتی و اطلاعاتی نه تابه‌حال آن‌ها را دیده‌ایم و نه اگر ببینیم هم آن‌ها را خواهیم شناخت؛ اما یک‌چیز را مردم ما به‌خوبی می‌دانند؛ و آن عظمت و بزرگی این سربازان گمنام است. سربازانی که امنیتمان درازای به خطر افتادن امنیتشان است. خدای را به خاطر چنین سربازان گمنام و با اخلاصی شاکر و سپاس گذاریم. دشمنان در قصه مسمومیت دختران مدارس که از قم شروع‌شده است به دنبال چالشی دیگر برای انقلاب اسلامی وزنده نگه‌داشتن اغتشاش هستند، واضح است کسانی به بهانه‌ آزادی‌های اجتماعی و زن‌ستیز نشان دادن حکومت ایران می‌خواهند این کشور را به چالش بکشند. و باید دستگاه‌های امنیتی با ورود جدی به این موضوع جلوی سوءاستفاده دشمنان را بگیرند.

 

امام‌جمعه چرام در ادامه با اشاره به ۱۴ اسفندماه، سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، حمایت از نیازمندان در صدر برنامه‌ها قرار گرفت و کمیته امداد با صدور فرمان امام خمینی (ره) در روز چهاردهم اسفندماه ۱۳۵۷، درست ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تشکیل شد. خودکفایی، ایجاد اشتغال، شور نیکوکاری و خدمات متنوع از برنامه‌های خوب کمیته امداد برای جامعه هدف خویش است.

 

حجت‌الاسلام افشار در پایان تصریح کرد: افکار عمومی و مردم سؤالاتی درباره فسفات چرام دارند که متولیان امر، به مردم پاسخ دهند. کار فسفات چرام چه موقع قرار است پایان یابد؟ چرا فسفات چرام حدود دو سال تعطیل بوده است؟ به دولت محترم پیشنهاد می‌شود بخشی از سهام فسفات چرام را به مردم شهرستان چرام واگذار کند. تا هم مردم خود را صاحب بدانند و مطالبه گر باشند و هم مهاجرت معکوس به شهرستان اتفاق بیفتد.

 

 ********************

 

لیکک:

حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه‌های نماز جمعه امروز لیکک گفت:دشمن تراشی برخی از از زمان اوایل انقلاب شروع و این دشمن تراشی در فتنه ۸۸ و در فتنه های بعد صراحتا بوده و مقصر اصلی این دشمنی را نظام مقدس جمهوری اسلامی معرفی می‌کنند.

 

وی در خصوص ایجاد تحریف چنین افکار در جامعه گفت:ایجاد بدبینی نسبت به انقلاب و نظام اسلامی و جریان اسلامی و ایجاد بی اعتمادی نسبت به نظام و ایجاد یأس و ناامیدی نسبت به آینده هدف این اقشار است.

 

حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه لیکک اظهار داشت:آغاز گر جنگ همیشه از سوی دشمن و نظام استکباری بوده است و دشمنان ایران اسلامی همان دشمنی که طاغوت و کفر با انبیاء داشتند امروز با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که ادامه دهنده راه انبیاء است دارند.

 

وی ادامه داد:دشمن با تمام توان در مقابل این پرچم جمهوری اسلامی ایستاده اند اما آنها باید بدانند تا زمانی که آرمانهای این انقلاب و سیدالشهدا وجود دارد در مقابل تمام دشمنان خواهیم ایستاد و در نهایت به فرموده خداوند به نفع جبهه حق به پایان خواهد رسید و آنکه از بین می رود دشمنان به ویژه آمریکا است.

 

صلواتی در ادامه گفت:ذات دشمن خباثت است و امروز ما در یک جنگ ترکیبی با دشمن هستیم و آنها این موضوع را با اغتشاشات آغاز کردند که با بصیرت مردم و وحدت آنها شکست خورد و امروز بدنبال راه دیگر برای مقابله یعنی جنگ اقتصادی هستند و لایه ای از آن جنگ پول و ارز است که ما باید خود را برای این جنگ اماده کنیم چرا که هدف دشمن سوریه سازی ایران است.

 

وی ادامه داد:برای شکستن هدف دشمن تبادل با کشورهای منطقه است و در موضوعات داخلی نیازمند شفافیت اقتصادی هستیم و از بازار مبادله ارز و سو مدیریت آن جلوگیری کنیم و نگذاریم به راحتی ارز از کشور خارج شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین