صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. بهمن 1401 - 18:16
کد مطلب: 74600
آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در شهرستان بهمئی این هفته با حضور مردم ولایتمدار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته گفت: خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش می‌کنم.

 

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: موعظه ، آشتی دادن ، تدریس،تشویق به جهاد، دعا برای دیگران ،امر به معروف و نهی از منکر ،راهنمایی و ارشاد دیگران از مصادیق شفاعت حسنه است غیبت ،سخن چینی ، کارشکنی ، تهمت ،فتنه ،ترساندن از جبهه و جهاد ،وسوسه و توطئه از مصادیق شفاعت سیئه است بعضی از افراد شخصیتی دارند که مخل آرامش و تمرکز دیگر افراد هستند افراد بلغایی که تحمل پیشرفت دیگران را ندارند دارای اخلاق فرصت طلبی که فقط به دنبال لغزش و نقطه ضعف افراد هستند به این افراد زیرآب زن می‌گویند.

 

وی عنوان کرد: این افراد پیوند‌های عاطفی را از بین می‌برند زحمات دیگران را کتمان می‌کنند برای کسب منصب و موقعیت هر تهمت و شایعه‌ای را به دیگران و رقیب می‌زنند خداوند متعال در این آیه می‌فرماید خیرخواهی یا بدخواهی برای دیگران بازتاب نتیجه ی آن برای خود انسان است.

 

وی گفت: عدم شایسته سالاری باعث رواج زیرآب زنی می‌شود «عباد الله اتقوا الله» از خداوند بترسید عبادت های ما باید رفتار اجتماعی ما را تنظیم کند در آستانه ی دهه فجر هستیم به مناسبت تحقق این معجزه ی الهی در این قرن یعنی وقوع انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی این امت گرانبها از طرف خداوند در حق مردم مناسب از خطبه های نماز جمعه ماه بهمن را به این عظیم ترین رخداد قرن اختصاص دهیم.

 

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چرا این ملت باید توسط انگلیس خبیث مورد تاخت و تاز و محاصره اقتصادی قرار گیرد ؟ اوج حقارت و ذلت این بود که این ملت با سابقه ی درخشان الهی عزل و نصب راس این ملت در دست بیگانگان بود حکومت پهلوی شمشیر خود را روی گلوی اسلام قرار داد یکی از چالش های اساسی مردم با رژیم پهلوی ضدیت رژیم پهلوی با اسلام بود.

 

حجت الاسلام صلواتی بیان داشت: هدف رژیم پهلوی زدودن فرهنگ و اخلاق اسلامی از جامعه بود گسترش بهائیت و مسئولیت دادن به آنها در منصب‌های مهم که ضد اسلام بودند.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی عنوان داشت: این ملت برای رواج اخلاق فاضله انقلاب کردند ما برای تشکیل یک نظام مردمی انقلاب کردیم نظامی که وابسته نباشد نظام جمهوری اسلامی یک نظام مستقل است نظام جمهوری اسلامی یک نظام مستقل و مردمی است.

 

حجت الاسلام صلواتی افزود: ما برای آزادی انقلاب کردیم قبل از انقلاب آزادی بیان فکر تصمیم گیری برای مردم نبود ما برای حفظ فرهنگ اسلام قرآن عترت ، فرهنگ توحید محور و دین انقلاب کردیم ما برای برقراری عدالت انقلاب کردیم.

 

حجت الاسلام صلواتی افزود: ما برای ایجاد زندگی آبرومند قیام کردیم ما برای رفع فقر فساد و تبعیض انقلاب کردیم ما برای زمینه سازی ظهور امام زمان(ع) قیام کردیم.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی  گفت: این انقلاب یک رژیم ضد اسلام و دیکتاتور و مستبد را از بین برد و یک رژیم اسلامی و مردم سالار را بر سر کار آورد.

 

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: ماه رجب بهترین فرصت برای کسب تقوای الهی است ارزش انسان در پیشگاه خداوند متعال به داشتن ملکه تقوا است.

 

وی اشاره کرد: سیاست راهبردی و مستمر جبهه استکبار از روز اول تا به امروز اسلام هراسی است غرب درک غلطی از آزادی دارد همراهی دولت سوئد و کشورهای غربی از فرانسه تا سوئد به ارزشها و قرآن این نشانه ی نژاد پرستی و ضدیت با اسلام است در حالی که غرب به ارزش ها و اعتقاد مسلمانان به نام آزادی بیان توهین میکند اما زیر سوال بردن هولوکاست و ارزش های جوامع غربی در غرب جرم است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: شعار آزادی بیان می دهند اما تحمل دیدن تصویر سرداران مقاومت و پست های اسلامی گرایانه را ندارند این یعنی استبداد فرهنگی هدف غرب از این اقدامات انحراف افکار عمومی از بحران های داخل جوامع غربی است.

 

وی گفت: آتش زدن قرآن زمینه ی بحران امنیتی و چالش های جهانی و توهین به میلیون ها مسلمان است ما امت مسلمان اهانت به قرآن مجید کتاب رحمت حکمت و عدالت را محکوم می‌کنیم و از نهادهای بین المللی جهان اسلام دستگاه فرهنگی و دیپلماسی کشور میخواهیم پیگیری حقوقی و جرم انگاری این اقدامات را در دنیا فراهم کند.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: حضرت زهرا(س) راهبردش تبلیغ چهره به چهره بود امروز هر کسی دل داده ی به ارزش های انقلاب نظام و شهدا است باید با انتخاب همین راهبرد به یاری نظام مقدس جمهوری اسلامی بیاید جهاد فکری آگاه سازی و جهاد بیان رسالت همه ی ما است نهادهای فرهنگی باید اولویت شان جهاد تبیین باشد.

 

وی افزود: آموزش و پرورش باید اولویتش جهاد تبیین باشد ابزار جهاد تبیین زبان قلم و فضای مجازی است.

 

حجت الاسلام صلواتی اشاره کرد: هدف آمریکا از جنگ روسیه و اوکراین به زانو درآوردن روسیه و تثبیت وابستگی اروپا به آمریکا و جهت دیگر هشدار به چین در صورت الحاق تایوان است آمریکا می خواهد با ارسال تسلیحات جنگی به اوکراین روسیه را در این باتلاق گرفتار کند و کمک های مالی اروپا و ارسال تسلیحات جنگی اروپا به اوکراین یک بحران اقتصادی برای اروپا بوجود می آورد.

 

وی افزود: انرژی خود را جایگزین انرژی روسیه کرد و با قیمت گزافتری انرژی خود را به اروپا می فروشد خطر بزرگ برای اروپا جنگ هسته‌ای است از دل جنگ روسیه و اوکراین افول قدرت آمریکا بوجود می آید.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: روابط اقتصادی ایران با روسیه گام به گام در مسیر اتحاد است آمریکا می‌خواهد با ابزار تحریم ایران و روسیه را تضعیف کند این فشارها ایران و روسیه را به سمت همگرایی و اتحاد استراتژیست سوق داده است

 

یک هئیت تجاری از روسیه به ریاست دستیار ارشد ویژه رئیس جمهور به تهران آمده است هدف از این سفر تقویت مناسبات اقتصادی و تجاری است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: چهارشنبه ۱۲ بهمن برابر با ۱۰ رجب ولادت با سعادت حضرت امام محمد تقی(ع) است این ولادت با سعادت را به همه ی شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض میکنم.

 

وی گفت: زندگی کوتاه امام جواد جهاد با کفر و طاغوت بود امام جواد(ع) از هوشیاری مردم برای مقابله با قدرت های منافق و ریا کار استفاده کرد دشمن به دنبال تغییر باورها و ایمان است و ابزار دشمن شبهه علمی و شهوت است.

 

حجت الاسلام صلواتی افزود: اراده ی خدا نصرت و پیروزی جبهه حق است دهه فجر از ایام الله ها است ایام الله ها تاریخ ساز هستند دشمن می‌خواهد ما ایام الله ها را فراموش کنیم یوم الله ها روز بیرون آمدن دست خدا به یاری ملت ایران است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: راهبرد دشمن کتمان و فراموشی ایام الله ها است خداوند می فرماید یوم الله ها را به مردم یاد آوری کنید.

 

وی اشاره کرد: بنا نبود بعد از دو خطبه مجددا به مسئله صندوق سرمایه گذاری ورود کنم اما به جهتی مطلبی را به محضر شما خوبان عرض می‌کنم مردم شریف به عنوان یک طلبه‌ی ناچیز با خود عهد بستم این تریبون در جهت حمایت از مردم باشد این تریبون تریبون انقلاب باشد خدمات این نظام را بیان کند با خودم عهد بستم یک حلقه‌ای باشم بین مردم و مسئولان.

 

وی با اشاره به صندوق سرمایه‌گذاری بهمئی افزود: آن چیزی که در رابطه با این صندوق از مسئولان استانی پیگیری کردم گفتند که حجم کار سنگین است و ۱۶ هزار نفر عضو این صندوق سرمایه گذاری هستند سود پرداختی در سیستم ها ثبت نشده است در یک دفتر است هیئت‌های کارشناسی شبانه روز در حال کار هستند حساب‌رسی زمانبر است.

 

حجت الاسلام صلواتی گفت: دفتر، سیستم بانکی، حساب بانکی ، قراردادها ، مبلغ دقیق پرداختی به مردم ، مبلغ دقیق سود چنین شرایطی زمانبر است مردم فهیم شهرستان عزیزان اعضای صندوق سرمایه گذاری از جمع خودتان نمایندگانی انتخاب کنید و از طریق نمایندگانتان پیگیر حق و حقوقتان باشید.

نظرات کاربران

آخرین عناوین