صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. شهريور 1401 - 9:24
کد مطلب: 74429
تخلف نانوایی‌ها درکم‌ فروشی و کاهش کیفیت نان از مشکلاتی است که این روزها شهروندان شهر لیکک از آن رضایت ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:تخلف نانوایی‌ها درکم‌ فروشی و کاهش کیفیت نان از مشکلاتی است که این روزها شهروندان شهر لیکک از آن رضایت ندارند.

پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح فروش نان با کارت‌خوان‌های هوشمند در سراسر کشور به ویژه شهرستان بهمئی، دولت گام موثری درجهت حذف بسترهای فسادزا، برداشته است البته که این طرح هنوز نتوانسته جلوی آب رفتن چانه ها و کیفیت پایین نان را بگیرد.

 

 کیفیت و کمیت نان تولید شده نیز امری بسیار مهم است که حداقل در نانوایی های شهر لیکک این را بسیار به ندرت می‌توان دید که نان را با وزن استاندارد و کیفیت پخت درست، در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.

 

پخت نان در هیچ کدام از نانوایی های لیکک دیگر آن طعم و مزه گذشته را ندارد و کاملاً مشخص است که این آرد کمترین میزان سبوس را دارد و کیفیت آرد و پخت نان تا چه اندازه پایین آمده است و این می تواند سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

 

جدا از کیفیت پایین نان پخته شده، حجم نان نیز به قدری پایین آمده است که شهروندان لیککی هر روز مجبور می‌شوند هزینه‌کرد خرید نان را بالا ببرند و این تا حدی به اقتصاد خانوار فشار وارد می‌کند.

 

 برخی ها تنها راه مقابله با کم فروشی و بی کیفیتی نان را فروش آن بصورت کیلویی می دانند البته که این طرح سالیان گذشته اجرایی و با مشکلات متعددی همراه بوده که در نهایت منجر به کنار گذاشتن آن شده است .

 

از مشکلات فروش نان بصورت کیلویی میتوان به بی کیفیت شدن پخت نان برای اضافه شدن وزن آن اشاره کرد که این طرح باز هم می تواند به ضرر مردم تمام شده و بر روی سلامتی شهروندان اثر منفی بگذارد.

 

به هر حال مردم شهرلیکک از آب رفتن چانه ها و بی کیفیتی نان به شدت گله مند هستند و از مسئولان امر انتظار دارند برای وضع موجود چاره ای مناسب بیندیشند .

 

 

 

 

 

انتهای خبر/

نظرات کاربران

آخرین عناوین