صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

13. شهريور 1401 - 10:49
کد مطلب: 74427
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنعت ان گونه که باید در استان ما شکل نگرفته است ، توقع داریم در این حوزه وزارت"صمت" توجه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:وجیه‌اله جعفری معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران معاون وزیر صمت با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کرد.

 

معاون وزیر "صمت" با بیان اینکه  امیدوارم در حوزه صمت بتوانیم طرح های خوبی را به بهره برداری برسانیم، گفت: دو سه سالی است که وزارت صمت توجه ویژه ای به استان کهگیلویه و بویراحمد دارد و سعی کردیم اگر اکتشافات جدیدی در این استان دیده شود از آن جهت توسعه استان استفاده کنیم.

معاون وزیر "صمت" ادامه داد: سه معدن در استان بود که تلاش کردیم سرمایه گذار وارد کار شود.

 

وی گفت: دو بخش است که به پیشرفت یک منطقه کمک می کند، یکی زیر ساخت و دوم نعمت های خدادادی است که خداوند داده است، اگر بتوانیم کمک های در بخش زیر ساخت انجام دهیم سرمایه گذار نیز وارد می شود.

 

جعفری  بیان کرد: پتانسیل ها و ظرفیت های هر شهرستان در حال شناسایی است تا سرمایه گذار وارد ستان شود، وزارت صمت نیز  در حال هدایت سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری است.

 

معاون وزیر "صمت" ادامه داد: اکنون مرز صادرات غیر نفتی را با توجه به تحریم ها افزایش دادیم، فاصله کمی داریم که از صادرات نفت بی نیاز شویم، چند سامانه خوب در وزارت خانه در حال راه اندازی است که از جمله مزایای این سامانه های این است که متقاضیان می توانند نامه های خود را از این سامانه پیگیری کنند، مهم تر از همه سامانه تجارت است که سعی می شود  بتوان از قاچاق جلوگبری شود.

نماینده ولی فقیه نیز در این دیدار بیان داشت: استان ما یک استان نو پایی است از جهت توسعه و پیشرفت و اقتصادی و فرهنگی و دلیل آن هم این است که در رژیم سابق به دلیل عشایری بودن امکانات به این استان نمی دادند حتی مورد حمله هوایی رژیم طاغوت قرار گرفت.

 

وی افزود: استان ما همه چیز داشت اما حاکمان بی عرضه رژیم پهلوی نمی گذاشتند استان پیشرفت کند.

 

ایت الله حسینی خاطر نشان کرد: افرادی مثل امیر کبیر را نمی گذاشتند در ایران نفس بکشد.

 

وی گفت: در همان دوران اوایل انقلاب نگاه کنید استان ما هیچ چیزی نداشت ، جهاد سازندگی از همان اوایل انقلاب سعی کرد امکانات را به همه نقاط استان برساند و امروز تجهیزات خوبی وارد استان شده است.

 

نماینده ولی فقیه ادامه داد: صنعت انچنان که باید در استان ما شکل نگرفته است ، توقع داریم در این حوزه شما و همکارانتان توجه ویژه ای داشته باشد و باتوجه به اینکه جمعیت استان جوان استان به این موضوع توجه ویژه ای شود.

 

ایت الله نصیر حسینی گفت: اگر طرح ها در استان حمایت بشوند می تواند تحول خوبی را ایجاد کند.

 

 

انتهای خبر/

 

منبع خبر: صبح زاگرس 

نظرات کاربران

آخرین عناوین