صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

21. مرداد 1401 - 14:03
کد مطلب: 74396
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی گفت : عدم تخصیص اعتبار کافی مهمترین مانع توسعه سلامت در این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر: دکتر طاهری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی در خصوص اساسی ترین مشکلات پیش رو بهداشت و درمان در شهرستان بهمئی در مصاحبه با خبرنگار آوای ماغر گفت: عدم افتتاح بیمارستان لیکک که جز نیازهای ضروری شهرستان است از مهمترین مشکلات شهروندان شهرستان بهمئی است که مردم رنج و مشقت های زیادی را متحمل میشوند.

 

وی در ادامه گفت: فرسودگی ساختمان های بهداشتی که به دلیل طول عمر بالای آنها،  مشکلات عدیده ای ایجاد کردند که نیاز به نوسازی در سریع ترین زمان ممکن دارند.

 

طاهری در خصوص عدم تخصیص اعتبار برای خرید تجهیزات پزشکی در شهرستان بهمئی گفت: عدم تخصیص اعتبارات لازم و کافی جهت خرید تجهیزات و پرداخت حق الزحمه ها در کل کشور و به تبع آن شهرستان بهمئی از دیگر مشکلات موجود در راه توسعه خدمات بهداشت و درمان در شهرستان بهمئی است.

 

وی ادامه داد : خاموشی سازمان های مردم نهاد در شهرستان که یکی از مهمترین ظرفیت ها و شاخصه های پیشرفت بهداشتی است و‌ با توجه به ابعاد گسترده سلامت همکاری نهاد های برون سازمانی مطلوب نیست و نیاز به پای کار بودن همه نهادها و سازمان دارد.

 

طاهری به دیگر مشکلات پیشرفت و توسعه بهداشت و درمان در شهرستان بهمئی اشاره کرد و گفت: کم توجهی به سواد و اطلاعات بهداشتی، راه حل کنترل بیماری و سبک زندگی سالم(در بخش آموزش ها و پاییندی به آنها از دیگر مشکلات جدی در سطح شهرستان بهمئی است.

 

وی ادامه داد : نبود شرایط و امکانات لازم جهت تغذیه مناسب، فعالیت و ورزش کافی و بهروزی مناسب شغلی و اجتماعی برای بسیاریاز قشر در جامعه خطری گدی برای سلامت شهروندان شهرستان بهمئی است که نیاز به نگاه ویژه تر در این زمینه دارد.

 

وی در خصوص روند رو به رشد و تصاعدی بیماری های اعصاب و روان و بیماری های مزمن مثل دیابت و فشار خون گفت : مشکلات جامعه ، کم تحرکی ،استرس ، سبک غلط رژیم غذایی عامل مهم روند رو به رشد و تصاعدی بیماری های اعصاب و روان و بیماری های مزمن مثل دیابت و فشار خون در سطح شهرستان بهمئی است.

 

این مسئول در پایان در خصوص باورهای غلط و غیر علمی در بین جوامع مختلف از جمله شهرستان بهمئی گفت: باورها و عقاید مخالف سلامت که به صورت رسوم اشتباه در جامعه مشاهده میشود و معمولا همرا با جهت گیری مخالف با علم و دانش بشری است و همین امر گاها عامل خسارت های جبران ناپذیر می شود.

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین