صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

20. مرداد 1401 - 9:16
کد مطلب: 74391
امام جمعه لیکک گفت: امر به معروف و‌نهی از منکر کشتی نجات بشریت از عذاب الهی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر: حجت‌الاسلام افروغی در مصاحبه با صبح زاگرس گفت: درس‌هایی که امام حسین (ع) در کربلا به ما داد، راهنما و چراغ راه ما است .

 

وی ادامه داد: تمدن بزرگ اسلامی که توسط امام زمان (ع) در کره خاکی تحقق و‌تجلی خواهد یافت ،توسط امام حسین (ع) طراحی شده است و‌توسط امام زمان در زمان ظهور محقق خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: از اهداف مهم قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است بدان معنی که‌حتی کسانی که گناه نکرده اند ،دچار عذاب الهی خواهند شد چراکه امر به معروف نکردند و این در گذشته نیز وجود داشته و قطعا در آینده نیزخواهد بود.

 

افروغی امر به معروف و نهی از منکر را به کشتی ارزیابی کرد که اگر یک نفر بخواهد کشتی را سوراخ کند همه غرق خواهند شد پس امر به معروف تنها وسیله نجات جامعه بشری از عذاب الهی  است .

 

وی در خصوص رابطه عفاف و امر به معروف و نهی از منکر گفت: حجاب و عفاف نه تنها یک امر فردی و شخصی نیست ، بلکه اجتماعی است و این مختص زن نیست و شامل مردان هم میشود .

 

امام جمعه شهر لیکک در ادامه بیان کرد : مسئله حجاب از زمان پیامبر (ص) تا به امروز برای مقابله با حجاب توسط دشمان اسلام مورد توجه ویژه قرار دارد و از هیچ‌ تلاشی برای مقابله با آن دریغ نمی کنند و امام حسین( ع) در واقعه ی عاشورا برای احیای حجاب و امر به معروف و نهی از منکر پا به میدان نبرد گذاشت و با خون خود این موضوع را احیاء کرد.

 

حجت‌الاسلام افروغی امام جمعه لیکک در پایان گفت: هر زن ایرانی که در عرصه های مختلف پرچم اسلام را با حجاب خود بالا ببرد ، به انداز یک طوفان عظیم بر پیکره دشمنان ضربه وارد می کند و این بسیار مهم است.

 

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین