صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

9. مرداد 1401 - 9:14
کد مطلب: 74361
یکی از مهمترین مخاطراتی که امروزه مردم شهرلیکک با آن مواجه هستند بحث گود برداری های غیرمجاز و مخاطره آمیز برای شهروندان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر: امروزه و در کشور به علت گودبرداری های غیرمجاز و گاها مجاز و فراموش شده ، سالانه باعث بروز حوادث تلخی در کشور به واسطه عدم رعایت مسائل فنی و ایمنی می شود.

لذا لزوم اتخاذ تصمیمات صحیح در این مرحله از نکات کاملا ضروری است و هر گونه سهل انگاری و بی‌ توجهی به قوانین می تواند منجر به ایجاد یک حادثه برای شهروندان شود.

 

گودبرداری در کنار خیابان اصلی شهر لیکک چند وقتی است بدون جانمایی هرگونه علایم هشداری به حال خود رها شده و به خودی خود یک خطر بالقوه برای برای شهروندان این شهر تبدیل شده است .

 

بر اساس دستورالعمل اجرایی سازمان شهرداری ها گودبرداری‌های ساختمانی مصوب ۱۳۹۱ در گودبرداری‌های معمولی با خطر زیاد و بسیار زیاد، افراد مختلفی دارای مسئولیت هستند که هریک از این افراد باید مسئولیت خود را به‌درستی انجام دهند.

 

در همین راستا دکتر شجاعی عضو شورای شهر لیکک در خصوص این گود برداری که مدت زیادی از حفاری آن می‌گذرد گفت: این ملک شخصی است و با توجه رها سازی و عدم تکمیل پروژه توسط مالک ،شهرداری لیکک تذکرات لازم مبنی بر گذاشتن علایم هشدار و رفع خطر احتمالی را به صاحب ملک داده است و پیگیر این موضوع خواهند بود.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

نظرات کاربران

آخرین عناوین