صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. تير 1401 - 11:53
کد مطلب: 74313
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین صالح ویسی امام جمعه موقت شهرستان بهمئی در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :حجت‌ اسلام صالح ویسی امام جمعه موقت شهرستان بهمئی در خطبه های امروز نماز جمعه که در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک برگزار شدگفت : بهترین ابعاد تقوایی اجتماعی تقوای رسانه ای و خبری است.

 

 

وی ادامه داد : درحال حاضر کشور در یک فضای بسیار مسموم رسانه ای به سر می برد و تلاش های دولت با شانتاژکاری های رسانه ای به صفر تبدیل می شود.

 

‌ویسی اظهار داشت : فضای مجازی را با عینک تحلیل نگاه کنیم چرا که هر مطلبی واقعیت ندارد و با باید بسیار هوشیار باشیم و با تجزیه و تحلیل یک خبر به حقیقت و دروغ آن پی ببریم.

 

 

امام جمعه موقت لیکک گفت : ما به وسیله دستگاه های استکباری و رسانه های معاند در حال بمباران هستیم و هدف اصلی آنها دلزدگی و دلسردی نظام و  انقلابمان است و این روزها باید در فضای مجازی این موضوع را با دقت بیشتری رصد کنیم.

 

 

وی ادامه داد : سواد رسانه ای تنها راه حل برای تقوای فضای مجازی است و ما تا زمانی که سواد رسانه ای و آکاهی خود را بالا نبریم نمی توانیم ازحقیقت و یا کذب یک خبر آگاه شویم.

 

 

ویسی بیان کرد : ما باید به گفته قرآن کریم رسانه را همان فاسق فرض کنیم تا بعد از برسی و تحلیل به نتیجه برسیم و ما باید در فضای مجازی اینگونه باشیم تا جزو پشیمان در این فضا نباشیم.

 

 

 

وی به برخی از اقدامات تاثیرگذار و‌مهم دولت پرداخت و گفت : دولت توانست تلفات کرونا را به صفر برساند و این یک دستاورد بسیار بزرگ است و این موضوع را کمتر رسانه ها به آن پرداختند .

 

وی ادامه داد : پیمان راهبردی ۲۰سال با حیاط خلوت آمریکا یعنی کشور ونزوئلا بسته شد و این دستاورد کمی نیست و ما باید اینها را به فال نیک بگیریم.

 

 

حجت‌الاسلام ویسی در خصوص گرانی های اخیر گفت : ما از این دولت علی رغم تلاش های صورت گرفته اما شاهد وضعیت اقتصاد نامناسب مردم هستیم و روزبه روز بدتر وضعیت بدتر شده و  انتظار می رود با جدیت بیشتر به فکر معیشت مردم باشد و این مسائل را هرچه سریعتر حل کند .

 

 

وی در خصوص سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲تن از یارانش گفت : شهادت شهید بهشتی و یارانش بزرگترین ترور در تاریخ ایران اسلامی بوده و بیش از ۷۲نفر در این عملیات به شهادت رسیدند و این روز را به نام قوه قضاییه نام گذاری کردند.

 

ویسی ضمن قدردانی از قوه قضاییه شهرستان بهمئی و کشور گفت :  در قوه قضاییه باید تغییر و تحولات صورت پذیرد چراکه برای برسی یک پرونده زمان زیادی صرف می شود و این فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)است.

 

 

امام جمعه لیکک گفت : مهمترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی پیشگیری از جرم است و این موضوع باید به شکل ویژه در دستور کار همه نهادها قرار گیرد و ما از مسیولین شهرستان خواستار جدیت بیشتر در این موضوع هستیم.

نظرات کاربران

آخرین عناوین