صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

15. ارديبهشت 1401 - 17:35
کد مطلب: 74247
جلسه پشتیبانی برگزاری یادواره شهید گمنام تازه احراز هویت شده در سالن جلسات ناحیه بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :جلسه پشتیبانی برگزاری یادواره شهید گمنام احراز هویت شده  باحضور مهدی غلامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی، عباس مشیری شهردار لیکک، سالاری  معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئولین هیئت های مذهبی در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

در این جلسه سرهنگ مهدی غلامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی گفت : شهدا با نثار جان خود به کشور عزت و اقتدار و عظمت بخشیدند و همگان باید قدر این عزیزان را بدانیم.

 

وی ادامه داد : برگزاری یادواره شهدا در ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت نقش بسزایی دارد و از کسانی که در اجرای این یادواره تلاش می‌کنند، تشکر می کنم.

 

غلامی در ادامه بیان کرد : شهدای والامقام بر اعمال وکردار و رفتار ما نظارت دارند و  امروز در این جلسه جمع شده ایم تا برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم استقبال و یادواره این شهید تازه احراز هویت شده(حسین نوروزی) برنامه ریزی مناسب و درخور نام شهیدا و خانواده شهدا در شهرستان بهمئی داشته باشیم.

 

وی از مسئولین هئیت های شهرستان بهمئی خواست ،تمام‌ تلاش و برنامه ریزی های مناسب خود را برای خدمت به خانواده شهید والا مقام و برگزاری این یاددواره به کار گیرند .

 

در ادامه عباس مشیری شهردار شهر لیکک گفت : حضور شهید و برگزاری یادواره شهید و خدمت به خانواده شهید ، یک برکت است که شامل حال همه نمی شود و امروز برای شهرستان بهمئی حاصل شد و یک کار فرهنگی بزرگ‌در بین استان کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان در حال شکل‌گیری است.

 

وی ادامه داد : شهدای گمنام بسیار عزیز هستند و‌ ما باید با برنامه ریزی مناسب نهایت بهره وری و اثر گذاری معنوی از این مراسم برای ترویج فرهنگ شهادت را ببریم.

 

مشیری در ادامه به ارائه برنامه های ویژه شهرداری لیکک برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر یادواره شهیدحسین نوروزی پرداخت و‌گفت : شهرداری لیکک تمام توان خود را برای اجرای هرچه باشکوه تر این یادواره بکار خواهد گرفت و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

 

در ادامه این جلسه مسئولین هیئت های مذهبی شهرستان بهمئی به ارائه نظرات و پیشنهادات پرداختند و هرکدام با قبول اجرای برنامه ای هدفمند ،نقش مهمی در اجرای یادواره شهید حسین نوروزی ایفا خواهند کرد.

 

با گذشت ۳۴سال انتظار، هویت شهید حسین نوروزی که متولد شهر کاشان استان اصفهان بوده و در شهرستان بهمئی خاک سپاری شده است، از طریق آزمایش DNA و مطابقت ژنیتیکی شناسایی شده است.

 

این شهید اعزامی از لشکر نجف اصفهان ، گردان فتح  به مناطق جنوب کشور بوده و در ۱۳۶۷/۴/۴در در فاو و در عملیات تک دشمن به شهادت رسید .

 

لازم به ذکر است در طول مسیر ورودی تا گلزار شهدای گمنام، برنامه های ویژه از جمله برپایی موکب ، و آذین بندی شهر ، روایتگری دفاع مقدس ، پخش کلیپ و تجلیل و تقدیر از مادر شهید بخشی از برنامه‌های این مراسم به صورت ویژه خواهد بود.

نظرات کاربران

آخرین عناوین