صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. ارديبهشت 1401 - 8:47
کد مطلب: 74239
نفوذ گرد و غبار ،کاهش کیفیت هوا و دید افقی باعث شد تا سازمان هواشناسی برای استان کهگیلویه و بویراحمد هشدار زرد صادر کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر:موج جدیدی از گرد و غبار غلیظ از کشور عراق وارد کشور شد تا از روز گذشته این میهمان ناخوانده نیز به کهگیلویه و بویراحمد وارد شود.

بر اساس نقشه های پیش یابی گرد و غبار کهگیلویه و بویراحمد تا عصر روز پنج شنبه هفته جاری ادامه و وضعیت بسیار خطرناک مخصوصاً برای گروه‌های پرخطر وجود دارد.

 

حاکمیت این شرایط جوی افزایش شاخص آلودگی هوا، احتمال اختلال در تردد و احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک را در پی دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز به‌ویژه برای افراد آسیب‌پذیر، پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، مدیریت در نگهداری تاسیسات حساس به گردوخاک و احتیاط در سفرهای بین شهری توصیه می‌کند.

 

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

گفتنی است امروز به دلیل این پدیده هوایی مدارس و دانشگاه ها در برخی از استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان تعطیل شد.

نظرات کاربران

آخرین عناوین