صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. ارديبهشت 1401 - 0:43
کد مطلب: 74236
اعضای ستاد بزرگداشت هفته معلم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر : جهانگیر آشنا مدیر کانون بسیج فرهنگیان شهرستان بهمئی در این دیدار ضمن عرض تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطر شهید مطهری به ارائه گزارشی از عملکرد کانون بسیج فرهنگیان اشاره کرده اند.

 

سرهنگ مهدی غلامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ناحیه ،غلامعلی مویدی مدیر آموزش و پرورش و اعضای ستاد بزرگداشت هفته معلم شهرستان بهمئی به مناسبت بزرگداشت هفته معلم با امام جمعه این شهرستان دیدار و‌گفت گو‌ کردند.

در این نشست سرهنگ مهدی غلامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهمئی گفت : بسیج‌و‌سپاه در کنار آموزش و پرورش و باتعامل و هماهنگی در راستای تحقق اهداف نظام آموزشی تمام تلاش خود را برای ثمره و نتایج مناسب بکار گرفته است و امروز شاهد نتایج خوبی هستیم.

 

وی ادامه داد : ما به نحوی از بندگان معلمان خود هستیم چراکه از این عزیزان تعلیم و تربیت را فراگرفتیم و ما برسر این سفره آموزش بزرگ شده ایم‌ و امروزه در هرجایگاهی که هستیم مدیون معلمان هستیم.

 

 امام جمعه شهرستان بهمئی گفت :ما در هفته شهادت شهید مطهری و روز معلم قرار داریم و شهید مطهری در بحث های ابتدایی یعنی کودکان و بحث های دینی و مسائل مختلف ، ۱۱۰ کتاب و اثر از خود بجای گذاشت و این نشان از بینش این شهید بزرگ دارد.

 

وی ادامه داد : استفاده  کتابها و مباحث شهید مطهری که بعضی از آنها بسیار بروز هستند را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و از آنها استفاده کنیم چرا که برای امروز جامعه ما بسیار موثر و‌مفید است.

 

افروغی در خصوص ویژگی های بارز شهید مطهری گفت :قلم این شهید بسیار ساده و روان است و کلاسهای مختلف در حوزه های انسان سازی برگزار کرد و اینها عامل اصلی نمونه بودن این شهید معلم و‌ والا مقام است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در خصوص هوش بالای دانش آموزان و ضرورت بالا بردن سطح دانش و آگاهی معلمان گفت : دانش آموزان بسیار تیز هوش تر از ما هستند و بدون خواندن مقاله و موارد مرتبط با کلاس و جامعه، نباید در کلاسهای آموزش حاضر شویم چراکه این دانش آموزان سوالات مختلف در زمینه های گوناگون دارند و ما باید پاسخ گوی سوالات این عزیزان آنهم با دقت و آگاهی باشیم.

افروغی اظهار داشت : قرار دادن آموزش های لازم برای دانش آموزان آنهم با برنامه مناسب می تواند چهره شهر را در موارد مختلف تغییر دهد.

 

وی در خصوص تجلیل از معلمین در این هفته گفت : تجلیل از معلمین باید به صورتی قرار گیرد تا نگاه معلمان بر این جلسات کلیشه ای نباشد و در روحیه و افکار آنها نقش مهم و اساسی داشته باشد.

 

افروغی در پایان گفت : نخبه پروری معلمان باید در دستور کار همه ما به‌ویژه آموزش و پرورش قرار گیرد و باید با فضا دادن به معلمان آنهم نه به منزله پست و مقام داده شود تا بتوان از ثمرات این عزیزان در جامعه بهره مند شویم.

 

 

تصاویر تکمیلی /

 

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین