صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

6. ارديبهشت 1401 - 23:42
کد مطلب: 74230
یادواره شهدای رمضان باحضور باشکوه مردم در شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :یادواره ۴ شهید ماه مبارک رمضان باحضور سردار مثنوی و مسئولین شهرستانی و حضور با شکوه مردم شهرستان بهمئی در محوطه ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان برگزار شد.

 

 مهدی غلامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهمئی بر این شور باشکوه مردم و مسئولین درود فرستاد و گفت : 

از شروع جنگ تحمیلی تا پایان جنگ نیروهای رزمنده بهمئی اعم از پاسدار ،بسیجی و نیروهای مختلف مردمی شرکت داشتند و اینکه گفته می‌شود صاحبان اصلی انقلاب ایثارگران و خانواده‌های آنها هستند سخن درستی است مگر بدون ایثار و شهادت انقلاب پیروز می‌شد.

 

 

وی ادامه داد : اگر جوان امروزی بخواهد الگوی مناسبی برای خود انتخاب کند آیا بهتر از حماسه سازان دفاع مقدس می تواند بیابد، تاریخ این سرزمین همواره تداعی کننده خاطرات تلخ عبرت آموزی بوده و عزت و اقتدار ملی این سرزمین بعضا با تعرض بیگانگان خدشه دار گردیده و تنها در دوران هشت سال دفاع مقدس با جانفشانی رزمندگان مخلص به فرماندهی امام عزیزمان به سند افتخار تاریخ ایران تبدیل گردیده است.

 

 

 

مصطفی مثنوی جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : هیچ‌جنگی دوست داشتنی نیست و‌هیچ کسی از آن استقبال نمی کند و در طول تاریخ هم همینگونه بود.

 

وی ادامه داد : انسانهایی در جنگ با اهدا خون خود درخشیدند و جنگ دفاع مقدس را دوست داشتنی کردند.

 

مثنوی بیان داشت : هیچ سربازی عاشق جنگ نیست و از آن استقبال نمی کند اما وقتی صحبت از دفاع وطن می شود، مدافع وطن عاشق جنگ می شود مثل شهید ویسی که سرمایه بزرگ خود یعنی جان و جوانی خود را از دست می دهد و به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

 

 وی درادامه گفت  : هیچ‌مادر و‌پدری رضایت مرگ فرزندش را نمی دهد اما گاهی مادری فرزندش را برای شهادت در راه خدا و ناموس و وطن بدرقه می کند و این باعث دوست داشتن شهادت می شود.

 

 مصطفی مثنوی جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت : امروز به واسطه مولفه های دوس جنگ ۸ سال دفاع  مقدس  و این رشادت و پایمردی این بزرگ مردان است که سر ما و شما بالاست و جنگ ما مقدس است.

 

وی ادامه داد : امروز جامعه بشری به جنگ جهانی افتخار نمی کند اما هشت سال دفاع مقدس ما یک نعمت است و دوست داشتنی است، چراکه برای دفاع از خاک نبود به واسطه دفاع از ناموس و اعتقادات بود.

 

مثنوی در ادامه بیان داشت : امروز هرکسی ادعای قدرت در دنیا می کند ، وقتی حضور این مردم و تاریخ جنگ مارا به خاطر می آورد از مواجهه با ایران اسلامی ترس دارد و قدرت مواجهه را نخواهد داشت.

 

جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بیان داشت :  ۳۵ سال از این جنگ می گذرد و جوانهایی است که جنگ را ندیده اند اما با تمام وجود دلداده جنگ هستند چون این جنگ را به واسطه این شهدا با جان و دل کقدس می دانند و برایش ارزش فراوان قائل هستند.

 

وی اظهار داشت : گام دوم که شهدا برداشتند همت بلند آنها با رمز کلمه الله بود که در آن زمان کمتر نامی از خداوند بود و این شهدا همت کردند و از ظلمت تاریکی خارج شدند و خود را به نور الهی وصل کردند و اهل جهاد فی سبیل‌الله شدند.

 

مثنوی در خصوص ایستادگی تا شهادت گفت : آن‌جوان ۱۷ ساله در شمال تهران در کانون گرم خانواده در بهترین شرایط مالی، فضای امن خانه را ترک کرد و در مقابل شیطان و نفس خود ایستاد ، و به جبهه رفت و به درجه رفیع شهادت رسید و همین موارد و مسائل است که این جنگ دوست داشتنی می شود.

 

مثنوی در پایان گفت :به روح مطهر این ۴ سهید که هم از دفاع مقدس و هم بسیجی و انتظامی بودند سلام و درود می فرستیم و دعا میکنیم این شهیدان دعا رسان و دستگیر همه ما باسند

نظرات کاربران

آخرین عناوین