صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

22. آبان 1400 - 13:13
کد مطلب: 74117
ورودی هر شهری در نگاه نخست میزان توسعه یافتگی و تمدن و فرهنگ آن شهر را نشان می دهد در ورودی شهر لیکک شاهد وضعیت نامطلوبی هستیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :در عصری که ورودی و مبلمان و زیباسازی شهری یکی از مهم‌ترین شاخص‌های هر شهر و محله محسوب می شود ، اما  شاهد ریختن زباله و پسماند های خانگی توسط مردم هستیم که روز به روز بر حجم آن نیز اضافه می‌شود، و این زباله ها نه تنها چهره ورودی شهر را دچار چالش و نمایی زشت می کند بلکه می تواند تهدید جدی برای سلامت انسان و حتی جانوران باشد.

 

چند وقتی است که برخی از شهروندان شهر لیکک با رها کردن زباله های خود در ورودی و خروجی شهر چهره زشت و گاها دلخراشی به سایر افراد شهرستان انتقال می‌دهد و این سبب گلایه مردم شهرستان بهمئی شده است.

 

اهمیت ورودی‌های هر شهری آن قدر مهم است که ویترینی از فضای درون آن شهر را برای مردم‌و‌ گاها مسافران، به نمایش می‌گذارد و این نمای زشت ناخودآگاه انسان را دچار قضاوت‌های درونی می‌کند. 

 

انباشت زباله در ورودی و خروجی و حتی معابر شهری شهر لیکک یکی از معضلاتی است که در طی سالیان اخیر مردم را آزار داده است.

 

 حل این موضوع علاوه بر همت و‌تدبیر  مسئولین برای تعیین راه حل مناسب ، نیاز به همکاری مردم دارد تا با فرهنگ سازی مناسب، دیگر شاهد چنین نمای زشت و زننده در سطح شهر لیکک نباشیم.

 

خبرنگار علی ستوده

نظرات کاربران

آخرین عناوین