صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. آبان 1400 - 15:41
کد مطلب: 74112
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی از آغاز برداشت فلفل دلمه رنگی گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر :رضا راهدا بهمئی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی گفت : عملیات کشت و نشاء فلفل دلمه در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه هرسال آغاز می شود و برداشت آن نیز از هم اکنون آغاز شده است.

وی ادامه داد : ما هم اکنون ۲۰ عدد گلخانه در شهرک گلخانه های غدیر لیکک داریم که ۹ گلخانه در حال حاضر زیر کشت و برداشت فلفل دلمه ای رنگی صادراتی  آغاز شده است.

 

راهدار بهمئی با اشاره به اینکه این گلخانه‌ها تک محصولی هستند گفت: این گلخانه ها تک محصولی هستند یعنی فقط می توان یک محصول در آنها کشت و برداشت کرد و امسال همانند دو سال گذشته به کشت فلفل دلمه ای رنگی اختصاص یافته ،ودر سال های قبل گوجه فرنگی و یا خیار سبز کشت شده است.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی  تصریح کرد : این فلفل ها در رنگ های زرد ،قرمز و نارنجی هستند و محصولات تولید شده که علاوه بر تامین نیازهای داخلی شهرستان بهمئی به کشور روسیه و گاهاً آسیای میانه صادر می شود.

 

وی در ادامه گفت : شهرستان بهمئی با داشتن ۲۰ گلخانه، مستعد تولید محصولات سبزی و صیفی از جمله فلفل دلمه ای می باشد که بیش از ۹۰ درصد کشت گلخانه در شهرستان بهمئی محصول فلفل دلمه ای رنگی صادراتی اختصاص داده میشود.

 

 راهدار بهمئی در پایان گفت : افزایش وسعت گلخانه‌ها به علت ، تغذیه مناسب گیاه ، قیمت خوب و بازار پسند محصولات گلخانه ها ،از عوامل افزایش تولید محصولات گل خانه ای در این شهرستان می باشند.

 

خبرنگار علی ستوده

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین