صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهبهان:
شيعه بايد علي شناس و پيروي واقعي امام علي(ع) باشد
7. شهريور 1397 - 23:55
کد مطلب: 72544
شيعه يعني اينكه ما راه و جاي پاي امام علي(ع) را بشناسيم و در مسير ايشان و ساير ائمه معصومين(عليهم السلام) گام برداريم.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛همزمان با سالروز اعلام ولايت امير المومنين علي (ع) از طرف پيامبر اسلام(ص)،جشن عيد غدير خم در شهرستان بهمئي برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهبهان در اين برنامه با تبريك عيد غدير خم، به تبيين جايگاه امامت و ولايت پرداخت.

حجت الاسلام روزپيكر تصريح كرد:عده اي از سني ها تبليغ مي كنند كه پيامبر اسلام در حادثه غدير مردم را گرد هم آورد تا در حجه الوداع اعلام كند دامادش را دوست دارد اما هيچ عقل سليمي اين را نمي پذيرد كه در گرماي سوزان هزاران نفر معطل اين موضوع جزئي شوند.

حجت الاسلام روزپيكر در ادامه گفت:شيعيان بايد به معناي واقعي شيعه باشند ؛شيعه در لغت به معناي پيرو مي باشد، يعني اينكه ما راه و جاي پاي امام علي(ع) را بشناسيم و در مسير ايشان و ساير ائمه معصومين(عليهم السلام) گام برداريم.

وي افزود:شيعه نبايد نسبت به مسائل اطراف خود بي تفاوت باشد ؛شيعيان بايد با مطالعه كافي بتوانند شبه هايي كه در مورد آنها مطرح مي شوند پاسخ دهند.

حجت الاسلام روزپيكر خاطرنشان كرد:به عنوان نمونه در جامعه مي گويند كه چرا امام علي(ع) با وجود آن همه قدرتي كه داشت اما با عمري كه پهلوي فاطمه(س) را شكست، كاري نكرد.

وي ادامه داد:امام علي(ع) به دنبال عمر رفت و او را درب منزل به آسمان برد و بر زمين زد، شمشير بر گلوي او نهاد كه او را به هلاكت برساند، همان لحظه صداي اذان را شنيد ؛رو به فاطمه(س) كرد و فرمود"اي فاطمه، اكنون لحظات اذان است، اگر عمر را بكشم بين مسلمانان دو دستگي ايجاد مي شود و چه بسا اسلام با اين اختلافات نابود شده و زحمات چندين ساله پدر بزرگوارت از بين رود" حضرت فاطمه هم در آن شرايط پذيرفت كه امام علي(ع) عمر را نكشد و اينگونه بود كه عمر از دست امير المومنين جان سالم بدر برد.

حجت الاسلام روزپيكر تصريح كرد:شيعه بايد ظلم ستيز باشد و دنبال استقرار عدل علوي در جامعه باشد.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها