صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

22. تير 1397 - 15:00
کد مطلب: 72446
در مذاکرات کنونی خواسته های ملت ایران مشخص است اما اروپایی ها در حال وقت کشی برای اعمال تحریم های بیشتر از طرف آمریکا علیه ایران می باشند.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ خطبه های امروز نماز جمعه شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تأسی از آیات و روایات وجود دختران را برای خانواده برکت و نعمت دانست.

وی با بیان اینکه باید نگاه ما نسبت به دختران جامعه،لطیف تر شود، گفت: طبق حدیثي از پیامبر اکرم(ص)،تربیت صحیح فرزند دختر و آموزش سواد زندگی به او، سپری است برای آتش دوزخ.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه بر لزوم توجه به رفاه خواهران به خصوص در مراکز فرهنگی و آموزشی و در سطح کلان، اجرای سیاست های حمایت از زن در جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:نباید تحت عنوان روشنفکری و تاثیر پذیری از برخی رسانه ها، مسائل دینی برای ما غریب شوند.

وی در ادامه، وضعیت کنونی برجام را برجام نیمه جان خواند و افزود:اروپا هم در خیانت به ایران در برجام، دست کمی از آمریکا ندارد.

حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد:در مذاکرات کنونی خواسته های ملت ایران مشخص است اما اروپایی ها در حال وقت کشی برای اعمال تحریم های بیشتر از طرف آمریکا علیه ایران می باشند.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به اوضاع نابسامان اقتصادی کشور، به خصوص سکه و ارز، گفت: ثبت سفارش ارز توسط دولت هیچ کمکی به بهبود بازار نمی کند بلکه نفع اين كار را عده ای دلال می برند.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:با توجه به اعلام رسانه ها و انتشار لیست هایی که با ارز دولتی کالاهای غیر اساسی وارد مي كردند و عده ای سود جو یک شبه سود کلان به جیب زدند، نشانه این است که نظارت دقیقی از طرف هر سه قوا بازار ما وجود ندارد.

وي از زحمت و تلاش های نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی به خصوص در حوزه عمرانی تقدیر كرد.

امام جمعه شهر ليكك گفت: در بهزیستی بهمئی خیلی معلول داریم که پشت نوبتی هستند، یعنی باید نفر قبل از آنها بمیرد تا آنها بتوانند از خدمات بهزیستی بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام افروغي افزود: در بحث برق ابتدا از مردم تشکر می کنیم ؛براي جبران كمبود برق عده اي به دنبال نصب سلول خورشيدي هستند، برق اين سلولها 20سال ضمانت خرید از طرف شركت توانير را داشته و سود خوبی هم دارند.

وي با انتقاد از مصرف بالاي برق در ايران، گفت: در مصرف برق حداقل نصف مصرف جهانی مصرف داشته باشیم ؛این حجم مصرفی با سبک زندگی اسلامی همخوانی ندارد.

امام جمعه شهر ليكك تصريح كرد: انتظار داريم مشکل كمبود برق با پیگیری نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی حل شود.

وي در بخشي ديگر از سخنان خود با گراميداشت سالروز تاسيس شوراي نگهبان، گفت: با وجود هجمه هاي شديد دشمن عليه شوراي نگهبان، برکات و خدمات زيادي از سوي اين نهاد انقلابي به مردم رسید.

امام جمعه شهر ليكك در پايان گفت: همانطور كه امام راحل(ره) فرمودند"آمريكا هيچ غلطي نمي كند، نه جنگ نظامی و نه جنگ اقتصادی علیه ملت ایران کارساز نیست، پس مردم امیدوار باشید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین