صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. ارديبهشت 1397 - 14:29
کد مطلب: 72294

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛خطبه های امروز نماز جمعه شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
افروغی در خطبه های امروز ابتدا به بیان شخصیت مؤمنان واقعی و اجر و پاداش چندین برابر آنها نسبت به اصحاب پیامبر (ص)پرداخت.
وی با تأسی از حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام، افزود:بارز ترین خصلت این افراد صبر است و اینکه بدون این ائمه اطهار علیهم السلام را دیده باشند، به آنها وفادار هستند.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:انتظار فرج و صبر بر گرفتاری ها،پرهیزگاری و داشتن اخلاق نیکو لازمه منتظران امام زمان(عج) و مطابق احادیث انتظار فرج افضل اعمال است.
افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز به تبیین فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران پرداخت.
وی گفت: وظیفه دولت و مسئولان حمایت از کالای ایرانی و ممانعت از کالای خارجی است.
افروغی افزود:نمی شود مسئولان ما با داشتن گرانترین ماشین خارجی و دیگر لوازم منزل غیر ایرانی، بخواهند برای کالای ایرانی تبلیغ کنند.
افروغی خاطر نشان کرد:اگر ما نسبت به مارک ایرانی تعصب به خرج دهیم حتی با هزینه بیشتر نسبت به کالای خارجی، تعصب ما منجر به حمایت از خانواده های ایرانی می شود.
وی گفت:با وجود اینکه آمریکا با تمام حیثیت و امکانات خود به مبارزه با ملت ایران آمده است، ایران پیروز نهایی است هماهنگونه که در گذشته هم نصرت الهی شامل حال ملت ما شد.
امام جمعه شهر لیکک با اشاره به چندین مصداق از نصرت الهی در دوران دفاع مقدس و گرفتار شدن تجهیزات نظامی آمریکا در طوفان طبس گفت:تا زمانی که انقلاب ما در را راستای فرامین الهی پیش رود،خداوند یاور ماست.
افروغی افزود:ما باید به فرمایشات اماممان که حجت شرعی بر ماست عمل کنیم و به توان داخلی تکیه کنیم.
وی گفت:مامور ترامپ نشر زدن و ماموریت اروپایی ها واسطه گری برای گرفتن امتیاز از ایران است اما خداوند نیرنگ آنها را به خودشان برمی گرداند.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه با گرامیداشت روز جهانی ماما،گفت:باید در تبلیغ شیر مادر و زایمان طبیعی اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
وی تصریح کرد:بانکها در شهرستان ما مانند جزیره‌ای جدا عمل می کنند،تسهیلات را دیرتر پرداخت می کنند مردم از دو بانک شهرستان به شدت ناراضی هستند، فعلا اعلام نمی کنم اما در صورتی که مشکلات کم نشد، در هفته های بعد اعلام می کنم.
وی با اشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی،گفت:زکات که سهم فقرا و خداوند است پرداخت کنید.
امام جمعه شهر لیکک در پایان گفت:برق همچنان معضل اول شهرستان بهمئی است ؛نصف پولی که برق از مردم می گیرد،در سیستم برق مصرف نمی شود.
افروغی در پایان گفت:در فضای مجازی کانال راه اندازی کنید و اندیشه های خود را در حوزه های اشتغال و توسعه بکار گیرید.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها