صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. مهر 1396 - 13:44
کد مطلب: 71902
افروغی:تغییر زود هنگام مسئولان بهمئی یک آسیب است که شهرستان ما را تهدید می کند و لازم است استاندار جدید فکری به حال آن کند.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر، امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز با اشاره به عظمت عاشورا و قیام امام حسین(ع) ، از مردم خواست در ایام ماه محرم تلاش کنند که بیشترین استفاده معنوی را ببرند.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افرغی تصریح کرد:برکات شرکت در عزاداری امام حسین(ع) بی شمار است که در کنار برخوارداری از ثواب اخروی و شفاعت امام معصوم، از نظر روحی و روانی هم تاثیرات زیادی بر انسان ها می گذارد.

افروغی گفت:وقتی مردی شراب خوار و بوزینه باز درخواست بیعت با امام معصوم میکند اوج مظلومیت امام را می رساند.

وی با اشاره به عزت بالای امام حسین(ع)، گفت:اباعبدالله در برابر هیچ نامردی خم به ابرو نمی آورد ؛وقتی طلب آب می کند، نه برای خویش بلکه برای طفل شیر خوار آب می خواهد و هیچ گاه عزت خود را زیر سوال نمی برد.

افروغی با تبیین شخصیت حضرت علی اکبر(ع)، گفت: سخت ترین صحنه عاشورا که شاید از داغ حضرت عباس(ع) سنگین تر بود، وقتی بود که علی اکبر(ع) اجازه ورود به میدان نبرد خواست.

وی افزود:امام در آن لحظه فرمود "شخصی را به نبرد کفار می فرستم که شخصا، خلفا و منطقا شبیه ترین فرد به پیامبر اکرم(ص) هست.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:اهل بیت امام برای یادآوری چهره پیامبر(ص) به علی اکبر علیه السلام می نگریستند.

وی با بیان اینکه جایگاه حضرت علی اکبر از حضرت اسماعیل بالاتر است، گفت:حضرت اسماعیل پدرش درخواست قربانی ایشان را داد اما علی اکبر خود درخواست ورود به قتلگاه را به پدر داد.

وی با تاکید بر اینکه باید همیشه معاویه را بشناسیم، افزود: معاویه آنقدر زیرک بود که مردم بعد از شهادت امام علی(ع) در مسجد می گفتند مگر امام علی هم نماز می خواند .

افروغی خاطرنشان کرد:الان هم عده زیادی هستند که بزرگان را ترور شخصیتی می کنند که لازم است به این موضوع با دقت بیشتری توجه کنیم.

خطیب جمعه بهمئی در ادامه گفت:ولایت پذیری یاران امام حسین باعث شد که در زمان زنده بودن جایگاهشان را در بهشت ببینند.

افروغی تصریح کرد: ولایت پذیری شاهرگ ماندگاری حادثه عاشوراست و برای تبیین این درس از عاشورا به بیان روزانه آن نیاز داریم.

وی با بیان اینکه الان هم ولایت فقیه هم جایگاه ویژه ای دارد، گفت: باید به اندازه نیاز به اکسیژن به نیاز به امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف احساس شود تا ظهور کند .

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با تبریک آغاز هفته نیروی انتظامی، گفت: ما 13هزار شهید و 2100آزاده از خانواده بزرگ نیروی انتظامی کشور داریم و باید توجه کنیم که پیشگیری از جرم کم هزینه تر از مبارزه با آن است .

افروغی با تقدیر از پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی بهمئی به دلیل برقرای امنیت در شهرستان ، گفت: الان در بهمئی دوره گذاری هستیم که پذیرش قوانین برای ما سخت است، متنفذین و فرهنگیان و معتمدان باید در این زمینه به نیروی انتظامی کمک کنند.

وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز روز بازگشت اسرا را یکی از شیرین ترین لحظات برای ملت ایران به خصوص  امام عنوان کرد و گفت: اسرا سختی های فراوانی کشیدند ؛هیچ بندی از قوانین حقوق بشر در زندانهای رژیم بعث رعایت نمی شد، باید قدردان کسانی باشیم که سهمیه روزانه آنها شلاقهای رژیم بعث بود.

امام جمعه شهر لیکک   با گلایه از تغییر زود هنگام مسئولان بهمئی، گفت: یکی از آسیب هایی که شهرستان ما را تهدید می کند و لازم است استاندار جدید فکری به حال آن کند، تغییر زودهنگام مسئولان شهرستان است.

افروغی در پایان با تبریک بازگشت قهرمانانه پیکر شهید حججی به وطن، گفت: شهید حججی با رشادت و مقاومت در برابر دشمنان همه دنیا را حیرت زده کرد که امیدواریم روح ایشان و دیگر شهدای انقلاب با شهدای کربلا محشور شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها