صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. مهر 1396 - 9:23
کد مطلب: 71900
اگر دست و پا و سر شهید محسن حججی را در راه دفاع از اهل بیت(علیهم السلام) قطع می کنند و اگر رزمندگان ما در دفاع مقدس برای رفتن روی مین و تکه تکه شدن مسابقه می دادند، همه تجلی شخصیت حضرت ابوالفضل(ع) در وجود آنهاست.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم سوگواری دهه اول محرم در مصلای شهر لیکک به تبیین قیام عاشورا و دفاع مقدس پرداخت.

حجت الاسلام حمید برازش با تسلیت بمناسبت آغاز ماه حزن و اندوه اهل بیت(علیهم السلام)، گفت:دفاع مقدس ما تاریخ پر افتخار فرزندان برومند این مرز و بوم است که نشأت گرفته از فرهنگ عاشوراست.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه مسئولان به حفظ دستاوردهای عاشورایی دفاع مقدس، گفت:در 8 سال دفاع مقدس رزمندان و شهدای ما با الگو گرفتن از سرور و سالار شهیدان و قیام عاشورا مقابل توپ و تانک دشمن ایستادگی کردند تا امروز ما با افتخار به عنوان قدرت اول منطقه سرمان را بالا بگیریم.

برازش خاطرنشان کرد:امام راحل با اندیشه ای عاشورایی انقلاب را بنا کرد و شخصیت های مختلف ما در این دوران یادآور شخصیت های عاشوراست، چرا که الگوی شخصیت های انقلابی ما همان عاشورائیان می باشد.

وی افزود:اگر روزی مالک اشتر برای امت اسلام مایه افتخار بود امروز هم افتخار ما و جهان اسلام سردار سلیمانی است که خداوند قدرتی به این شخصیت داده است که از قدرتی جز خدا، ابایی ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:امروز امام خامنه ای، سید حسن نصرالله و آیت الله سیستانی به عنوان فرزندان فاطمه(س) و سربازان امام زمان (عج)، رهبری شیعیان را به خوبی پیش می برند.

برازش شهید حججی را تجلی حضرت ابالفضل(ع)دانست و گفت: اگر دست و پا و سر شهید محسن حججی را در راه دفاع از اهل بیت(علیهم السلام) قطع می کنند و اگر رزمندگان ما در دفاع مقدس برای رفتن روی مین و تکه تکه شدن مسابقه می دادند، همه تجلی شخصیت حضرت ابوالفضل(ع) در وجود آنهاست.

وی افزود: در جنگ تحملی همانند قیام عاشورا خیلی ها دنبال این بودند که بچه های انقلاب را از هم جدا کنند، اگر حضرت اباالفضل(ع) امان نامه یزیدیان نپذیرفت فرماندهان و آزادگان ما هم در دفاع مقدس حاضر به خیانت نشدند که در این راه شکنجه های زیادی را متحمل شدند و اگر ام البنین همه فرزندان خود را فدای امام حسین(ع) کرد، الان هم خانواده های سه شهیدی و چهار شهیدی ما کم نیستند .

 مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش بی بدیل رهبر انقلاب در منطقه، گفت:امروز سرنوشت خاورمیانه به یک فتوای مقام معظم رهبری وابسته است.

برازش با اشاره به نقض برجام توسط استکبار خاطرنشان کرد: حالا که استکبار به بند های مذاکرات تمکین نمی کنند، کسانی که زیر علم امام حسین(ع) قرار می گیرند و گوش به فرمان رهبری هستند، الان باید فرمایشات رهبر قبل از مذاکره را نصب العین قرار دهند.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورا و محرم سرمایه عظیمی برای ماست، گفت: منشور ولایت مطلقه فقیه، تداوم امامت اهل بیت عصمت و طهارت است  و سبک زندگی اسلامی بهترین راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان می باشد.

برازش با تشریح فشار و شکنجه های روحی و جسمی که بر اسرای اهل بیت(علیهم السلام) به خصوص حضرت زینب(س) بعد از قیام عاشورا پیش آمد، گفت: حضرت زینب(س) در سخت ترین شرایط با دلی شکسته، قدی خمیده و صبر و استقامت نماز شبش را به صورت نشسته خواند و در هیچ شرایطی ارتباطش با خدا قطع نشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در روز عاشورا هم نمازش را ترک نکرد، افزود: ما هم باید با الگو گرفتن از شخصیت های عاشورا، هیچگاه و به هیچ دلیلی ارتباطمان را با خدا قطع نکنیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین