صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

24. شهريور 1396 - 14:58
کد مطلب: 71883
امام جمعه شهر لیکک با اشاره به جنایات میانمار، خواستار انعکاس آنها از رسانه ها شد.افروغی از فرماندار جدید بهمئی خواست به سفارشات کارشناسی نشده توجه نکند.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر،نماز جمعه امروز شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی برگزار شد.

افروغی در خطبه‌های امروز ابتدا با اشاره به لزوم دقت در همسرگزینی گفت:اصالت داشتن و هم کفو بودن برای انتخاب همسر ضروریست.

وی با تاکید بر اینکه آغاز زندگی زناشویی نباید با برگزاری جشن های آلوده به گناه باشد، گفت:گاهی دعواهای زناشویی از اکراه همسر از رفتارهای زن شروع می شود که راضی به انجام آن ها نیست.

افروغی ادامه داد:خیلی از غیرت های مردانه نابجاست، زن ریحانه است و عاطفی و لازم است مردان حساسیت زیاد و بی جا در زندگی نسبت به رفتارهای همسر خود به خرج ندهند.

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به لزوم توجه زنان به مردان در خانه، گفت:اگر مرد در داخل خانه از  لحاظ جنسی و عاطفی سیر باشد، هیچگاه در بیرون دنبال هور بهشتی نمی رود.

وی افزود:مردانی که از کانالهای جنسی در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، در خانه به زنان خود بدبین می شوند.

افروغی گفت:هر گناهی ابتدا در ذهن رخ میدهد و سپس در رفتارها و اعمال ما ظاهر می‌شود، پس مواظب افکارمان باشیم.

افروغی در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای مجمع تشخیص مسلحت نظام، گفت:رهبری تاکید داشتند که باید تفکرات امام بر تفکرات اعضای مجمع حاکم باشد؛یک علامت سوال اینکه چرا رهبری مرتب  بر واژه انقلابی بودن تاکید می کنند.

افروغی با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار گفت: یادی کنیم از کشتار فلسطینیان اردوگاه های صبرا و شتیلا، در آن اردوگاه ها فاجعه‌هایی رخ داد که روی شمر را سفید کرد و الان هم جنایات صبرا و شتیلا در میانمار رخ می دهد.

وی افزود: اکنون در نبرد مسلمانان میانمار در تقابل با بودایی ها خط سیر رژیم صهیونیستی را میبینم، مسلمانان به هوش باشید که صهیونیست به دنبال به تعویق انداختن ظهور حتی برای یکسال است.

افروغی خاطرنشان کرد:در یمن هم با توجه به روایات مختلف نسبت به تحولات این منطقه در آخرالزمان، عربستان آلت دست صهیونیسم شد تا این منطقه را سرکوب کند اما باید بدانیم دشمن اصلی ما  مسلمانان عربستان نیست بلکه تفکر صهیونیسم است .

وی با اشاره به اینکه جنگ در میانمار یک جنگ سیاسی است، افزود: حادثه میانمار در سکوت رسانه ای بین المللی رخ می‌دهدو خانمی که عامل این جنایات است ،جایزه صلح نوبل می گیرد که انتظار می رفت رئیس جمهور در نشست آستانه این جنایات را محکوم می کرد.

امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر لزوم انعکاس جنایات میانمار در رسانه ها، گفت:رسانه ها به جای پرداختن به مسائل آبکی داخلی ،جنایات میانمار را پیگیری کنند ؛در عین حال حوادث دلخراش سوریه ،یمن فلسطین را  هم  نباید فراموش نکنیم.

افروغی در ادامه بیکاری را عامل مهمی در شکل گیری طلاق دانست و گفت: دولتمردان از حرف درمانی جلوگیری کنند، دولت زمانی شعار حمایت از خانواده سردهد که برای حمایت از خانواده در بحث اشتغال و ازدواج کار کرده باشد ؛اگر به اندازه سند 2030برای حمایت از خانواده کار می شد، خیلی از مشکلات حل میشد.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم هستیم، باید در هیئت ها و مساجد محتوای مداحی ها بررسی شود و هر متنی به عنوان مداحی خوانده نشود ؛محرم مقدس است.

افروغی در پایان با اشاره به تغییرات سیاسی در شهرستان بهمئی و انتخاب سرپرست جدید، گفت:سابقه خوبی از فرماندار جدید سراغ دارم و  حامی وی هستیم، اگر به سفارشات غیر کارشناسی شده عمل نکند، کاملا به مسولیت وی خوشبینم و برای توفیق وی دعا میکنم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین