صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. مرداد 1396 - 2:33
کد مطلب: 71815
کربلایی عسکر درخشان، پدر شهید والامقام امان الله درخشان روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر،کربلایی عسکر درخشان، پدر شهید والامقام امان الله درخشان روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت.

مراسم تشییع پیکر مرحوم درخشان ساعت 5عصر روز 16 مرداد از مقابل قبرستان جدید شهر لیکک به سمت روستای چاه روغنی در ممبی برگزار می شود تا آنمرحوم در جوار پیکر مطهر فرزند شهیدش آرام بگیرد.

شهید امان الله درخشان اول خردادسال 46درروستای چاه روغنی از توابع شهرستان بهمئی دیده به جهان گشود و در تاریخ چهاردهم بهمن ماه  63در منطقه مهاباد، محور زاوه کوه به شهادت رسید.

گزیده ای از متن وصیت نامه شهید درخشان :

بسم الله الرحمن الرحیم

متن وصیت نامه بسیجی شهیدامان الله درخشان

ولا تحسبن الذین قتلوافی سبیل الله امواتا بل احیاعندربهم یرزقون

به آنهائی که درراه خداکشته می شوند،مرده نگوئیدبلکه آنها زنده اند و نزد خدای خویش روزی می خورند.

باسلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذارجمهوری اسلامی و شهیدراه حق وحقیقت و سلام بررزمندگان اسلام، امت خوب، من درراه خداحرکت کردم، نه برای مقام و نه برای پول بود،چرا این سخن رانوشتم، برای اینکه بعضی ازخدا بی خبرها می گویند،بعضی که به جبهه می روند برای پول یا مقام می روند.

پس برادران عزیزمی خواهم گوش به فرمان امام امت باشید و ازشما تقاضا دارم که راه شهدا را ادامه دهید و نگذارید خون آنها پایمال شود و جای آنها را پرکنید.

توجه کنیدکه بین برادران خود تفرقه نیاندازید و همیشه با یکدیگر خوب باشید و گوش به حرف هیچ کس نکنید و فقط گوش به حرف امام امت و روحانیون باشید ، راه شهیدان را ادامه دهید و همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید.

وازخواهرانم، خانمم و مادرم خواهش می کنم که اگرمن شهید شدم دست به موهایتان نزنید که مرا ناراحت کنید و از عموهایم و پدربزرگم خواهش می کنم که پیراهن سیاه به تن نکنند و ناراحت هم نشوند و اگر توانستید پیراهن سبز به تن مبارکتان کنید که من پیش خدا روزی بگیرم .

والسلام

قربان شما:امان الله درخشان

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین